Повага
Image default
Статтi

Очільник Національного антарктичного наукового центру припускає, що загибель полярника навмисне використовують, аби змінити нинішню політику установи

Очільник Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий переконаний, що “частина людей”, які невдоволені політикою НАНЦ під його керівництвом, вирішили використати ситуацію із загибеллю полярника, аби змінити нинішній вектор розвитку наукового центру.

Про це Євген Дикий розповів під час онлайн обговорення “Робота медіа та історія про загибель полярника на станції “Академік Вернадський“, яке організувала кампанія Повага.

За словами Дикого, нині офіційно встановлений лише факт загибелі людини і, оскільки слідчі дії ще тривають, формально не можна навіть стверджувати, що це було самогубство.

“Є люди яким шалено не подобаються порядки в центрі і вони про це постійно “сичали” і по кутках, і особисто. Те, що жінок в експедиції ставала більше, їм страшенно не подобалося, але нічого з цим вони зробити не могли. І після ції ситуації вони вирішили, що ось їхній шанс переламати назад ситуацію”, — вважає Дикий.

Крім того, за словами Євгена Дикого, офіційної заборони жінкам долучатися до зимівель на станції “Академік Вернадський” не було і до початку його роботи в НАНЦ, але існувала “прозора стіна” — неофіційна заборона, про яку всі знали.

“Попри те, що офіційного указу не було, навіть в анкетах не передбачалося, що їх може заповнювати жінка. Наприклад, була графа “дружина” і не було графи “чоловік” і ще багато деталей”, — говорить Дикий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Чи винна жінка?»: медіаексперти/ки про порушення стандартів та сексизм у сюжетах про самогубство полярника

Нагадаємо, 11 травня 5 канал та ТРК “Україна” випустили в ефір матеріали про те, що кухар на станції “Академік Вернадський” Василь Омелянович покінчив із життям через нібито зраду коханої.

У сюжеті 5 каналу ведуча зазначає, що ексколеги Василя вважають, що це сталося, зокрема, через “гендерний баланс експедиції”.

Після обурення, яке викликали сюжети, телеканал “Україна” видалив матеріал зі свого каналу на Youtube.

16 травня стало відомо, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення відреагувала на скандальні матеріали у ЗМІ щодо смогубства одного з учасників експедиції на українській антарктичній станції “Академік Вернадський”. Регулятор планує зустріч з представниками/цями медіа, які допустили сексизм і порушення журналістських стандартів у своїх сюжетах. Також Нацрада розішле телеканалам листи із рядом запитань.

Схожі записи

Ідея та цінність гендерної рівності у політиці Європейського Союзу

Марія Кісіль, волонтерка: Наша сила в тому, що нас багато

Наталка Сіробаб

Зоя Казанжи: «Вільна людина може собі дозволити таку поведінку, яку хоче»