Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Донька, сестра, матір»: Папу Римського розкритикували через вислів про роль жінок
Статтi

«Донька, сестра, матір»: Папу Римського розкритикували через вислів про роль жінок

Один із католицьких університетів Бельгії розкритикував Папу Римського через його висловлювання про роль жінки в церкві як «доньки, сестри та матері». Про це пише The Guardian.

Під час своєї триденної поїздки до Бельгії Папа виступив із промовою в Лувенському католицькому університеті. Основна частина його виступу була присвячена закликам до глобальних заходів щодо зміни клімату, проте він також відповів на звернення студентів і викладачів, які порушили питання про ставлення католицької церкви до жінок.

У листі від студентів, який зачитати Папі Римському, запитали про історичну роль церкви, де жінка має підлегле становище й потерпає від несправедливого розподілу праці.


Читайте також: У Данії партія залучить психолога, щоб вирішити проблему сексизму на робочому місці


«Жінок упродовж усієї історії церкви робили невидимими. Тож яке ж їхнє місце в церкві?» – запитували студенти у зверненні.

У своїй відповіді Папа зауважив, що «церква – жіночого роду», апелюючи, що італійське слово chiesa (церква) має жіночий рід.

«Жінка серед Божого народу – це донька, сестра, мати», – сказав він.

Франциск додав, що жіночність асоціюється з гостинністю, вихованням та жертовністю, що приносить життя. Однак він не надав жодних конкретних деталей щодо можливих реформ.

«Він зводить нас до ролі годувальниці, матері, дружини – тих ролей, від яких ми прагнемо звільнитися»

Невдовзі після цього університет оприлюднив заяву з критикою висловлювань Папи. У заяві викладачі й студенти Лувенського університету висловили своє «нерозуміння і незгоду» з поглядами понтифіка, підкресливши, що його позиція щодо ролі жінок у суспільстві є «детерміністичною та обмеженою».

«Відповідь, що церква є жінкою, зовсім не відповідає питанню про повагу до жінок та їхню роль у церкві й суспільстві», – зазначив кліматолог із університету Жан-Паскаль ван Іперселе.

«Ми справді вражені. Він зводить нас до ролі годувальниці, матері, дружини – тих ролей, від яких ми прагнемо звільнитися», – сказала студентка Валентін Гендрікс.

Католицька церква має духовенство, яке складається лише з чоловіків. Хоча Франциск створив дві комісії, які мають дати відповідь, чи можуть жінки служити дияконами, але поки це питання не вирішилося.

Проте впродовж 11 років перебування на посаді понтифіка Франциск також змінив основний документ Ватикану, щоб дозволити жінкам очолювати департаменти. А також уперше дозволив жінкам голосувати на великих глобальних зборах єпископів, відомих як синоди.

Схожі записи

«Це воює вона»: як у Києві презентували книжку про воячок

Чи йдуть жінки у Парламент -2014? Як різні регіони делегують у Парламент жінок

«Нащо вам ті мільйони? У вас сьогодні дуже гарна сукня»