Повага
Image default
Статтi

До Ради внесли законопроєкт, який може вилучити усю гендерну термінологію із законодавства – Кобелянська

До Верховної Ради України внесли законопроєкт №3916 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони сім’ї, дитинства, материнства і батьківства”. Ініціаторами проєкту закону є народні депутати від фракції “Слуга народу” Олена Лис та Георгій Мазурашу.

Серед іншого, народні обранці у низці законів України пропонують замінити слово “гендер” на “рівність прав та можливостей жінок та чоловіків”.

Як стверджує кандидатка філософських наук, експертка з гендерної політики Лариса Кобелянська, таким чином вони ініціюють вилучення усієї гендерної термінології з українського законодавства, яка напрацьовувалась останні 25 років.

“Враховуючи те, як примітивно та з помилками написана пояснювальна записка до законопроєкту мені складно уявити, що ці люди (автори законопроєкту – ред.) розібралися всерйоз із тим, що містить під собою зміст терміну гендер і похідних від нього. Я підозрюю їхню глибоку неосвітченність в питаннях прав людини(…) Я згодна із кількома тезами обґрунтування цього законопроєкту – у нас дійсно багато розлучень і є проблема із захистом дітей, але це точно ніяк не пов’язано із вилученням гендерної термінології із законодавства. Більше того, саме через запровадження цих понять розширюються межі ліберального розуміння та сучасного розуміння прав людини”, – говорить Кобелянська у коментарі Повазі.

Також Кобелянська відзначила, що обурена цим законопроєктом, оскільки протягом 20 років сама була долучена до формування науковою та громадською спільнотою механізмів формування гендерної політики та законодавчого забезпечення.

“Уже досягнутий конценсус у суспільстві із багатьох цих питань, а тепер нав’язується цей наратив і ставить під сумнів усі напрацювання. Кому це вигідно? Як правило, останні 10 років усе, що стосується нападок на організації, які займаються гендерною політикою, на державну політику, яка впроваджує гендерні підходи, на законодавство, яке забезпечує рівність, є частиною гібридної війни, яку веде проти нас Росія. Це якраз у російському наративі заперечення гендерних перетворень – одна із форм упокорення, обмеження свобод, повернення їх в традиціоналізм, яким вони спекулюють. Хоча насправді нічого поганого в традиціоналізмі немає доти, доки він не стає зброєю маніпуляторів”, – переконана Кобелянська. 

Також Лариса Кобелянська припускає, що ці ж автори намагаються відволікти увагу від цього законопроєкту іншою ініціативою – проєктом закону про штрафи за пропаганду ЛГБТ. Очікуючи, що суспільсво стане на захист прав ЛГБТ-спільноти.

Крім цього, Лариса Кобелянська відзначила, що у законопроєкті №3916 також ідеться про суттєвее подорожчання суми сплати державного мита за подання заяви на розірвання шлюбу з побутових причин без факту подружньої зради чи насильства у подружжі.

“Ви уявляєте, як це вдарить по жінкам? Та і взагалі, це якесь примущення до співжиття через фінансовий тиск. Скільки жінок не зможуть подати на розірвання шлюбу через це, оскільки це фінансово вдарить в першу чергу по них”, – зауважила експертка. 

Водночас, окрім внутрішніх загроз, ця законодавча ініціатива у разі ухвалення може підірвати міжнарожний авторитет України, вважає Лариса Кобелянська.

Схожі записи

Зеленський призначив чотирьох нових послів — серед них дві жінки

В Україні започаткували стипендію імені Вікторії Амеліної

Протезистка з інвалідністю: як Наталя Клименко дарує людям упевненість, що інвалідність — не вирок