Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Дівчатка-адміністраторки»: що не так із привітаннями від сервісного центру МВС?
Статтi

«Дівчатка-адміністраторки»: що не так із привітаннями від сервісного центру МВС?

Головний сервісний центр МВС привітав своїх працівниць із Днем дівчат сексистським дописом. У МВС написали, що «дівчатка-адміністраторки щоранку поспішають на роботу». Наприкінці публікації додали, що «перемога у жіночій мудрості та красі».

Цей допис одразу викикав осуд у коментаторок. Сервісному центру МВС нагадали про історію із директором Yakaboo, якого відсторонили із посади через сексистський жарт.

«Перемога у жіночому професіоналізмі, а уж точно не у красі та мудрості. Шо це за махровий сексизм? – прокоментувала публікацію Ольга Какауліна, фахівчиня з комунікації. – Написати про жінок, які працюють, і так принизити. Ще й не зрозуміти цього».

Інші коментаторки теж намагалися роз’яснити, що не так із дописом. Натомість у відповідь отримали, що звертання «дівчатка» це «гра слів. Сексизм тут ні до чого».

Що не так із звертанням «дівчатка»?

Мовні штампи «жіночка», «дівчинка»,«панночка» та «прекрасна стать» знецінюють жінку, незалежно від її професії чи зайнятості. Найкраще вживати нейтральні слова «жінка» або «чоловік».

«Якщо хочеться вжити слово «жіночка», варто зробити дуже просту річ: перевірити, чи доречно звучить схоже слово щодо чоловіків. Тобто «чоловічки» чи «мужчинки». Якщо звучить не дуже – слово варто замінити», – радить журналістка, ведуча, перекладачка, літературознавиця та громадська діячка Ірина Славінська.

Нагадаємо, свого часу в сексистський скандал втрапив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Дівчата, ну не сваріться», – звернувся він до колежанок під час засідання комітету міськради.

А перед цим до «доброзичливого сексизму» вдався міський голова Дніпра Борис Філатов. Захищаючи легкоатлетку Ярославу Магучіх у себе на сторінці у Facebook, він назвав спортсменку «зовсім дитиною», «дівчинкою».

Сексизм – це упередження або дискримінація людей через їхню стать (чи гендер), підсилення гендерних стереотипів.

Доброзичливий сексизм – це один із різновидів сексизму, який дискредитує жінок, але в такій собі завуальованій формі (його навіть можна сплутати з компліментами). Це пасажі про те, що жінки слабші, їх потрібно захищати. Вони «дівчатка», «жіночки», «ніжні красуні», їм «треба народжувати дітей», а не перейматися кар’єрою. Подібні висловлювання з уст високопосадовця знецінюють досвід жінки, зміщують фокус із її досягнень, нівелюють її здобутки. 

Схожі записи

Уривок із книжки Валерії «Нави» Суботіної «Полон»

Відповідальність за сексизм: бути чи не бути?

«Ми всі хочемо жити в країні, в якій немає розподілу на чоловічий і жіночий світ» – Олена Зеленська