Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Чому важливо підтримати петицію про продаж екстреної контрацепції?
Статтi

Чому важливо підтримати петицію про продаж екстреної контрацепції?

На сайті Кабінету Міністрів України збирають підписи для петиції, щоб забезпечити безрецептурний продаж препаратів екстреної контрацепції. Збір підписів триватиме до 18 серпня. Нині петицію підписали більше 20 тисяч людей, але для того, щоб звернення розглянув Кабмін треба 25 000 голосів.

У петиції просять дозволити купувати препарати екстреної контрацепції без рецепту.

Авторка петиції Анна Туманян зауважує, що: «Відпуск препаратів екстреної контрацепції за рецептом — це порушення репродуктивних прав жінок. Обов’язкова консультація лікаря для отримання рецепта затримує час прийому препаратів і робить їх менш ефективними».

У петиції також наголошують що через «релігійність, некомпетентність деяких лікарів жінка взагалі може не отримати рецепт, а часу на пошук іншого лікаря вже не буде».

Читайте також: Постинор за рецептом: кому це нашкодить?

Доступна екстрена контрацепція — це менше небажаних вагітностей

До заклику підписати петицію приєдналося багато активісток та лідерок громадської думки.

«Права жінок важливі завжди! Ніколи не буде ідеального часу, ніколи не треба його чекати. Бо ми, жінки, живемо не в ідеальному, а в різних часах. І в 21 столітті досі не можемо повною мірою розпоряджатися власним тілом»,зазначила Богдана Стельмах.

Редакторка ресурсу «Гендер в деталях» Тамара Злобіна написала, що доступна екстрена контрацепція — це менше небажаних вагітностей і абортів, а отже — краще репродуктивне здоров’я населення.

Читайте також: Постинор за рецептом: чи може держава обмежувати права жінок?

Також активістка розвінчала кілька міфів про доступність екстереної контрацепції, наприклад, що можна завчасно взяти рецепт у лікаря і використати за потреби. А також, що прийом таких препаратів вимагає нагляду лікаря.

«У екстреній ситуації запис до лікаря — це зайво витрачений час і гроші, які можуть бути не у всіх. В екстреній ситуації лікар не проводитиме обстежень, а просто попередить про ризики і випише рецепт. Так само попередити про ризики може фармацевт, як це робиться в деяких європейських країнах. А культура регулярних медоглядів і профілактичних консультацій — це питання іншого рівня і вирішується масштабною державною політикою, а не рецептами і заборонами», — написала Злобіна.

Щоб підписати петицію потрібно зайти на сайт Кабміну та пройти авторизацію за допомогою електронного підпису чи Дія. Підпис.

Схожі записи

Слово, що змінює, та «запасні життя» Ірини Славінської

Тетяна Трофименко: «Культивувати істеричний тип письма як специфічно жіночий – те саме, що розповідати анекдоти про блондинок»

«Дати слово неозвученому»: про що мовчать українські чоловіки?

Ірина Небесна