Повага
Image default
Статтi

Чому у рейтингах НВ майже немає жінок?

Журнал НВ склав список 100 найвпливовіших людей України. На перших місцях у ньому опинилися Володимир Зеленський, Рінат Ахметов і Арсен Аваков. Жінок у цьому рейтингу лише 14.

Увагу на представленість жінок у переліку звернула увагу колишня виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

“Серед перших 30 імен ТОП-100 найвпливовіших людей країни за версією журналу НВ — лише три жінки. Генпрокурор Ірина Венедіктова, дружина президента Олена Зеленська та власниця гіпермаркетів “Епіцентр” Галина Герега, якій в цьому переліку навіть не виділили окреме місце, а записали поруч з її чоловіком. (…) Враховуючи, що цей перелік серед решти також має демонструвати позиції жінок в українському суспільстві, то все сумно. Впливових посад, зокрема у владі, серед жінок досягають одиниці, а рівень впливовості часто вимірюють по статусу чоловіка, якщо жінка одружена”, — написала Уляна Супрун. 

Додамо, що Уляна Супрун теж згадана у рейтингу НВ та займає 90 місце.

Таке формування рейтингу збентежило і керівницю проєкту з протидії дезінформації й розвитку медіа в Посольстві Великої Британії в Україні Марину Безкоровайну.

“Не кажучи вже про all male panel цього рейтингу: у першій 30ці яку я змогла прочитати не будучи передплатницею дві жінки: Ірина Венедиктова та Олена Зеленська. По Венедиктовій в матеріалі дуже по верхах тож не коментуватиму, але те що треба бути дружиною президента для того щоб бути визнаною другою жінкою яка на щось впливає за цієї влади (і те на 23 місці) це показово”, — написала Марина Безкоровайна.

Яким чином експерти складали перелік людей, в опублікованому рейтингу не повідомляють, тож Повага звернулася до співробітників/ць журналу із проханням роз’яснити критерії відбору.

“Спочатку ми просимо експертів у різних галузях назвати найвпливовіших українців, тобто політологи називать політиків, культурологи — митців, економісти і бизнес-аналітики — бізнесменів і т д. Потім збирається редколегія і, враховуючи, хто скільки голосів отримав від експертів, розставляє найвпливовіших по своїм місцям. Останнє слово у цій розстановці — за редколегією”, — розповіла заступниця головного редактора журналу НВ Анна Мороз. 

Із закидами щодо упередженості у формуванні рейтингів Анна Мороз не погоджується.

“По-перше, я не бачила жодного допису, щодо низького представництва жінок) А по-друге, ви самі вважаєте, що в Україні дійсно більше впливових жінок, ніж у ТОП-100 найвпливовіших від НВ? Я маю на увазі не жінок, які високопрофесійно і креативно роблять свою справу, не жінок — двигунів змін у країні, не ждінок, яких ми з вами поважаємо, а тих жінок, які дійсно мають серйозний вплив. Справа у тому, що рейтинг ТОП-100 – це список тих, кому симпатизує редакція, а це група людей, які за мають найбільний вплив на процеси, що відбуваються в країні не тільки завдяки таланту і репутації, але й завдяки грошам, владі і т д”, — каже заступниця головного редактора. 

Також у публікації рейтингу на сайті НВ зазначили, що складати його допомагали понад 60 експертів/ок. Така, серед усіх долучених до відбору фахівців —12 жінок.

Схожі записи

ІРРП запрошує на тренінг “Гендерно чуйна журналістика”

Вакансія. Старший(а) асистент(ка) / Асистент(ка) програми досліджень

Відкриті роти, зачіски і «шанелі» – чому українські ЗМІ говорять про жінок-політиків мовою жовтої преси