Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Чоловік-берегиня» і «дихання простатою»: як блогерка кепкує зі стереотипів
Статтi

«Чоловік-берегиня» і «дихання простатою»: як блогерка кепкує зі стереотипів

Блогерка Тамара Захарова створила гумористичний TikTok-акаунт «Все про ЧОЛОВІЧЕ щастя». У ньому вона показує що відбувається, якщо типові стереотипи й упередження, які стосуються жінок, переносять на чоловіків.

Цей акаунт — своєрідний «курс із чоловічої психології». Тамара Захарова публікує відео, у яких розмірковує про те, чи можуть чоловіки обіймати керівні посади або навіщо вони провокують усіх оголеними кадиками. Wonderzine розповідає, як авторка розпочала вести канал.

@zaharovatoma Replying to @annasilver.ns А чи зустрічає вас ваш чоловік з роботи? 🤩 #психологіястосунків #матріархат #стосунки #чоловічапсихологія #фемінізм #чоловічіобовязки ♬ original sound - Все про ЧОЛОВІЧЕ щастя

Ідея створити цей TikTok-акаунт виникла в Тамари через курси, де вчать «бути жінками» й дають шкідливі поради.

Читайте також: Книжки в тренді: За ким із буктокерок слідкувати в TikTok?

«Якщо ви не бачили жодного відео психологів і коучів, які вчать жінку бути жінкою, то вам пощастило. Я на такі відео натикалася й ніколи не розуміла, чому відверто трешові псевдоексперти з трешовими порадами збирають велику аудиторію. А потім монетизують її через курси для жінок», — сказала Тамара в коментарі для Wonderzine Україна.

@zaharovatoma Не уявляю чоловіка на керівній посаді, а ви? 👨‍💻 #психологіястосунків #матріархат #феменізм #стосунки #чоловічапсихологія #робота #керівнапосада ♬ original sound - Все про ЧОЛОВІЧЕ щастя

За її словами, відео таких «експертів» сприяють закріпленню гендерних стереотипів. Блогерка каже, що коли ми чуємо фрази на кшталт «підтримка домашнього вогнища — суто жіноча справа» чи «жінка не має заробляти», то це «не ріже вухо» й здається звичним.

«Але як тільки я спробувала віддзеркалити ці стереотипи на чоловіків, тоді всім стало чітко зрозуміло, що такі твердження повний абсурд. Вони не є й не можуть бути прийнятними. Погодьтеся, фрази на зразок «чоловік — берегиня домашнього затишку» чи «чоловік не може заробляти гроші» вже не сприймаються як належне», — говорить Тамара.

@zaharovatoma Чи практикуєте ви/ваш чоловік дихання простатою? 😌 #психологіястосунків #чоловічапсихологія #матріархат #феменізм #стосунки #диханняматкою #простата #диханняпростатою ♬ original sound - Все про ЧОЛОВІЧЕ щастя

Перше відео вона опублікувала 12 червня. Відтоді швидко зібрала кількатисячну аудиторію. Дізнатися більше про «чоловіче щастя» можна також із Telegram-каналу, який веде Тамара.

Ілюстрація на головній від Жені Олійник

Схожі записи

Чому Україна повинна підтримати Стамбульську конвенцію

«Отямтеся!»: білоруски записали звернення до світу

«Заткнись, дура», – як у Луцьку чиновники науковицю ображали