Повага
Жіночий активізм

Break the Box: щоб подолати «культуру насильства» треба позбутися гендерних стереотипів

Break the Box  – інформаційна кампанія Техаської Асоціації Проти Сексуального Насильства (TAASA), мета якої – подолання популярних стереотипів, що призводять до насильства.

SSB

За даними активістів, у Техасі 2 з 5 жінок та 1 з 5 чоловіків зіштовхуються з сексуальним насильством – а це 6,3 мільйони мешканців штату. До того ж, 65% жертв визнають, що ставали жертвами насильства неодноразово.

«Гендерні стереотипи базуються на декількох темах, зокрема, на ідеї, що чоловіки повинні бути фізично сильними та домінувати, а від жінок очікується, що вони будуть слабшими, покірними, та часто до них ставляться, як до об’єкта для задоволення чоловічих потреб. Такі узагальнення тримають нас у рамках та створюють нерівність між чоловіками та жінками», – пише TAASA.

Корінь проблеми полягає у так званій «культурі насилля» – поєднанні переконань, що заохочують чоловічу сексуальну агресію та жорстоке ставлення до жінок.

«Це суспільство, де жорстокість бачать сексуальною, а сексуальність – жорстокою. Це середовище, у якому сексуальне насильство, починаючи від вербального приниження, закінчуючи розпусканням рук та згвалтуванням, має більше шансів на існування», – пояснюють активісти.

Кампанія, запущена у березні 2013 року на платформі Causes.com, складалася з підбірки інформативних матеріалів, включаючи коротке відео та тематичні постери.

TAASA_Posters-1

Організатори сподівалися зібрати 10 000 репостів на Causes та 30 тисяч переглядів відео на  Youtube, але проект швидко набув популярності, отримавши 15 000 вподобань на Causes, а кількість переглядів на Youtube зросла до більше ніж шести мільйонів.

Нова хвиля проекту

Проект привернув увагу не тільки суспільства, але і ЗМІ – інтернет-видання Upworthy опублікувало у червні 2013 року статтю «Хлопчики, які знають, як «розбити коробку», виростають у чоловіків, які поважають жінок».

«Успіх Break the Box довів, що техасьці розуміють шкоду, яку завдають гендерні стереотипи, і готові з ними боротися. Це надихнуло нас розширити ініціативу, започатковувати нові активності», – пише TAASA.

Активісти створити нову версію відео, та ініціювали проведення раз на рік тижня боротьби з дискримінацією –  Break the Box Week, для учнів середніх та старших класів шкіл Техасу. У буклеті з рекомендаціями для викладачів описані ідеї обговорень, кінопереглядів, майстер–класів на тему протидії насиллю, однак активісти заохочують шкільні спільноти проявляти ініціативу та поєднувати рекомендації з власними ідеями. Цього року протягом третього тижня листопада у школах Техасу пройде третя, вже традиційна Break the Box Week.

Короткий ролик з влучними образами зробив проект популярним далеко за межами Техасу – на даний момент відео має 1 300 178 переглядів та більше 15 тисяч вподобань на Youtube, і це ще не межа. У коментарях люди діляться своїми історіями дискримінації та називають ідею «видатним фемінізмом» та заохочують один одного не ховатися, а «розбивати коробку».

«Я теж хочу визволитися з цієї дурної коробки. Чоловіки та хлопці часто стають на моєму шляху і висміюють мої інтереси та думки, коли я про них говорю. Давайте розбивати коробки у 2015!», – пише у коментарі користувачка Марі Фелічітас.

У березні 2014 32–га щорічна конференція TAASA пройшла під гаслом «Спільна протидія сексуальному насильству» (“Break the Box – Collective Action Against Sexual Violence”.

TAASA – неприбуткова організація з протидії сексуальному насильству у Техасі, була заснована у 1982 році, і має 80 кризових центрів по усьому штату та офіс у місті Остін. Організація проводить інформаційні кампанії, самостійно розробляє тематичні матеріали та займається адвокацією, зокрема підтримкою постраждалих від насильства.

Людмила Єрмілова.

Схожі записи

Новий фонд «Мірабаль» допомагатиме жінкам в Україні

«Мы дали слово женщинам. Вот и вся провокация», — художница Анна Щербина

Ask4more – проект, який хоче усунути різницю у заробітній платні між жінками і чоловіками