Повага
Жіночий активізм

Break the Box: щоб подолати «культуру насильства» треба позбутися гендерних стереотипів

Break the Box  – інформаційна кампанія Техаської Асоціації Проти Сексуального Насильства (TAASA), мета якої – подолання популярних стереотипів, що призводять до насильства.

SSB

За даними активістів, у Техасі 2 з 5 жінок та 1 з 5 чоловіків зіштовхуються з сексуальним насильством – а це 6,3 мільйони мешканців штату. До того ж, 65% жертв визнають, що ставали жертвами насильства неодноразово.

«Гендерні стереотипи базуються на декількох темах, зокрема, на ідеї, що чоловіки повинні бути фізично сильними та домінувати, а від жінок очікується, що вони будуть слабшими, покірними, та часто до них ставляться, як до об’єкта для задоволення чоловічих потреб. Такі узагальнення тримають нас у рамках та створюють нерівність між чоловіками та жінками», – пише TAASA.

Корінь проблеми полягає у так званій «культурі насилля» – поєднанні переконань, що заохочують чоловічу сексуальну агресію та жорстоке ставлення до жінок.

«Це суспільство, де жорстокість бачать сексуальною, а сексуальність – жорстокою. Це середовище, у якому сексуальне насильство, починаючи від вербального приниження, закінчуючи розпусканням рук та згвалтуванням, має більше шансів на існування», – пояснюють активісти.

Кампанія, запущена у березні 2013 року на платформі Causes.com, складалася з підбірки інформативних матеріалів, включаючи коротке відео та тематичні постери.

TAASA_Posters-1

Організатори сподівалися зібрати 10 000 репостів на Causes та 30 тисяч переглядів відео на  Youtube, але проект швидко набув популярності, отримавши 15 000 вподобань на Causes, а кількість переглядів на Youtube зросла до більше ніж шести мільйонів.

Нова хвиля проекту

Проект привернув увагу не тільки суспільства, але і ЗМІ – інтернет-видання Upworthy опублікувало у червні 2013 року статтю «Хлопчики, які знають, як «розбити коробку», виростають у чоловіків, які поважають жінок».

«Успіх Break the Box довів, що техасьці розуміють шкоду, яку завдають гендерні стереотипи, і готові з ними боротися. Це надихнуло нас розширити ініціативу, започатковувати нові активності», – пише TAASA.

Активісти створити нову версію відео, та ініціювали проведення раз на рік тижня боротьби з дискримінацією –  Break the Box Week, для учнів середніх та старших класів шкіл Техасу. У буклеті з рекомендаціями для викладачів описані ідеї обговорень, кінопереглядів, майстер–класів на тему протидії насиллю, однак активісти заохочують шкільні спільноти проявляти ініціативу та поєднувати рекомендації з власними ідеями. Цього року протягом третього тижня листопада у школах Техасу пройде третя, вже традиційна Break the Box Week.

Короткий ролик з влучними образами зробив проект популярним далеко за межами Техасу – на даний момент відео має 1 300 178 переглядів та більше 15 тисяч вподобань на Youtube, і це ще не межа. У коментарях люди діляться своїми історіями дискримінації та називають ідею «видатним фемінізмом» та заохочують один одного не ховатися, а «розбивати коробку».

«Я теж хочу визволитися з цієї дурної коробки. Чоловіки та хлопці часто стають на моєму шляху і висміюють мої інтереси та думки, коли я про них говорю. Давайте розбивати коробки у 2015!», – пише у коментарі користувачка Марі Фелічітас.

У березні 2014 32–га щорічна конференція TAASA пройшла під гаслом «Спільна протидія сексуальному насильству» (“Break the Box – Collective Action Against Sexual Violence”.

TAASA – неприбуткова організація з протидії сексуальному насильству у Техасі, була заснована у 1982 році, і має 80 кризових центрів по усьому штату та офіс у місті Остін. Організація проводить інформаційні кампанії, самостійно розробляє тематичні матеріали та займається адвокацією, зокрема підтримкою постраждалих від насильства.

Людмила Єрмілова.

Схожі записи

«Зеленка» для мам

Як використовувати соціальні мережі для активізму

Олександра Голуб: Я за те, щоб не мовчати й активно виступати проти сексизму

Аліна Курлович