Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Апеляційний суд підтвердив вирок про довічне ув’язнення за розбещення дитини
Статтi

Апеляційний суд підтвердив вирок про довічне ув’язнення за розбещення дитини

Апеляційний суд підтвердив вирок Городоцького районного суду Львівської області про довічне ув’язнення чоловіка, який ґвалтував неповнолітнього та знімав це на відео, розповідає Дім прав жінок.

«Це була справа, яка залишається в пам’яті назавжди. Це рішення суду, яким я пишаюся! Я б хотіла, щоб усі справи щодо ґвалтівників дітей закінчувалися вироками «довічно». На жаль, в моїй історії це перший такий вирок. Хоча подібних справ було немало… Але круто, що він є! Це дає надію», — пише співзасновниця Центру «Жіночі перспективи» Марта Чумало.

За її словами, з 2021 року тренер одного зі спортивних гуртків на Харківщині ґвалтував 12-річного хлопчика й знімав це на відео, яке продавав у даркнет. А щоб дитина не розповіла про розбещення, намагався підкупити та шантажував хлопчика.

Шукали зрадника, а знайшли ґвалтівника

Тренером зацікавилися спецслужби: підозрювали чоловіка у державній зраді та співпраці з російськими спецслужбами. Під час слідчих дій підтверджень злочину проти держави не знайшли, натомість знайшли відео та інші докази злочину проти дитини і повідомили матері хлопчика.

Жінка була в шоковому стані, адже в родині мали велику довіру до тренера. Хлопчика госпіталювали до Львівської обласної клінічної лікарні «Охматдиту». Заступниця головного лікаря Олени Березовська звернулася до Марти Чумало, щоб розповісти про цей випадок.

Олена Березовська згадує: і хлопчикові, і його мамі після такої звістки потрібна була комплексна допомога і зауважує, що насильство впливає на психічне і фізичне здоров’я, в подальшому такі діти мають багато соматичних проявів.

«Наслідки на життя та здоров’я людини після перенесення тривалого розбещення та ґвалтування можуть бути дуже згубними. Психіка дитини, намагаючись уникнути болі та знайти хоча б ситуативну безпеку, може вибирати захисні моделі захисної поведінки. Також досить суттєвий вплив, зазвичай зазнають батьки дитини», — говорить Марта Чумало.


Читайте також: Зґвалтування у Кагарлику: поліцейські отримали 11 років ув’язнення


Після відвідин «Охматдиту» представниці Центру «Жіночі перспективи» взялися відстоювати інтереси постраждалої дитини. До роботи над цією справою запросили львівського адвоката Олега Іванова, який вже має значний досвід у таких справах.

Улітку 2022 року справу передали до суду. Адвокат Олег Іванов розповідає, що весь час судового розгляду, не зважаючи на прямі докази, обвинувачений викручувався, виказував суперечливі версії того, чому він нібито невинуватий. Кривдник казав, що переписку, яка свідчила про скоєне, йому «підкинули», а звідки фото та відео на його комп’ютері — невідомо.

Зрештою ґвалтівник почав казати, що 12-річний хлопець нібито сам ініціював сексуальні відносини та сам шантажував його з корисливих мотивів.

Довічне ув’язнення — це адекватне покарання кривднику

Такі пояснення суддів не переконали. Обвинуваченого засудили до довічного ув’язнення за статтями про зґвалтування, розбещення неповнолітніх та виготовлення, збут і розповсюдження порнографії.

«Така категорія справ дуже важка. Мені як батькові неповнолітньої дитини знайомитися з матеріалами справи, читати і дивитися все це було надскладно. Але це ще більше надихнуло на захист прав постраждалого хлопчика. Я вдячний суддям судів усіх інстанцій, що ухвалили законне рішення», — говорить Олег Іванов.

Адвокатка, головна юрисконсультка Центру «Жіночі перспективи» Галина Федькович підкреслює:

«Дуже важливо, щоб подібні справи не залишалися без адекватної реакції держави. Часто без якісної правничої допомоги для постраждалих такі справи не доходять до суду чи вироки не відповідають серйозності злочину і завданій шкоді. Ми пишаємося результатом по цій справі. Довічне ув’язнення — це адекватне покарання кривднику, на мій погляд. Діти мають бути захищеними від подібних жахливих дій. Я співчуваю дитині і батькам та бажаю їм ще багато сил на шляху до одужання».

Схожі записи

Верстатниця, ковалька, слюсарка: як жінки опановують «чоловічі» професії

Уривок із книжки Ольги Карі «Твоє, моє, нічиє та інше»

Гендерні підсумки 2019 року. Згадаймо зради й перемоги