Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «З візками не можна»: батьки подали колективний позов проти лікарень, суд відмовив
Статтi

«З візками не можна»: батьки подали колективний позов проти лікарень, суд відмовив

Окружний адміністративний суд відмовив у позові батькам, які просили визнати неправомірними дії кількох лікарень Києва, що забороняють заходити на територію амбулаторій з візочками.

Відповідне рішення суду опубліковане на сайті державного реєстру. Повага розбиралася у проблемі.

Зокрема, батьки просили суд визнати протиправними дії трьох Центрів первинної медико-санітарної допомоги столиці: №2 в Голосіївському районі, №1 у Святошинському районі та №2 в Дарницькому районі.

Також позивачі просили зобов’язати згадані медичні заклади облаштувати майданчиками для дитячих візочків.

Як повідомила у Facebook юристка позивачів Юлія Науменко, зараз вони готують апеляцію на рішення суду.

“В більшість амбулаторій немає місця для колясок навіть перед приміщенням, а облаштування колясочної всередині ці заклади взагалі не розглядають за можливе”, – написала юристка.

Вона розповіла, що раніше позивачі зверталися до Міністерства охорони здоров’я, які є відповідачами, і там підтримали позов.

“Суд не задовольнив позов, адже не вважає, що є докази порушення прав, що фото оголошення, яке висить на дверях амбулаторії, не може бути доказом. Якщо коротко, то позиція суду така, що за документами майданчики для візочків є, офіційної постанови з забороною нема, а отже все і так ок”, – повідомляє громадська організація Social Action Centre, яка сприяла батькам у подачі позову.

Що сталось? В деяких амбулаторіях Києва заборонили вхід до будівлі разом з візочками. В таких випадках мають бути…

Опубліковано Social Action Centre Четвер, 27 вересня 2018 р.

Згадані приміщення медичних закладів у власності Київської міської ради. Тому, за словами гендерної експертки Української гельсінської спілки з прав людини Тамари Марценюк, вважаються публічним простором.

“Лікарня – це публічний простір, яка розрахована, в принципі, на різні категорії громадян, в тому числі маломобільні групи. А це батьки з дітьми з колясками, люди з інвалідністю. Вони мають можливість пересуватися в публічному просторі, особливо, якщо цей простір створений за бюджетні кошти”, – розповіла Повазі Тамара Марценюк. Вона зазначила, що такі дії лікарень загалом обмежують права громадян.

На думку голови Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем” Христини Кіт, “адміністрація медичного закладу повинна нести відповідальність за дискримінаційні дії чи бездіяльність, які мають місце у приміщенні закладу”.

“Навіть якщо адміністрація медичного закладу не приймала відповідного рішення, вони повинні нести відповідальність за не вжиття заходів щодо недопущення подібних оголошень”, – сказала Христина Кіт.

За словами адвокатки, заборона заходити у приміщення медичного закладу разом із дитячими візочками є дискримінацією за ознакою материнства, батьківства чи наявності дітей, а також дискримінацією самих дітей.

“Коли медична установа забороняє особам із дітьми заходити у приміщення з дитячим візочком, це обмеження права на користування медичними послугами, права на отримання медичної допомоги”, – каже Христина Кіт.

Адвокатка додає, що медичні заклади повинні створювати можливість користування їхніми послугами для людей із візочками, створивши місця для візочків на першому поверсі закладу.

Наталія Роп

Схожі записи

У наступній Верховній Раді буде щонайменше 86 жінок

Інна Совсун: чоловіки й жінки мають домовлятися між собою

Робота журналістів і журналісток під час пандемії – поради медіаюристки