“Годі терпіти!” – під таким гаслом у Києві відбувся марш, присвячений міжнародному дню прав жінок. У ньому взяли участь більше тисячі жінок та чоловіків: вони пройшли ходою від Михайлівської площі до КМДА на Хрещатику. Серед учасників був також Роман Ващук, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні. Разом зі співробітниками й співробітницями посольства вони пройшли з канадським прапором.
“Голос жінок має бути почутим. Ми втомилися від зверхнього та зневажливого ставлення. Ми не будемо терпіти неповагу на роботі, насильство вдома та хамство на вулицях! Жінки всього світу об’єднуються, щоб підтримати одна одну, щоб нагадати про рівність та повагу, щоб ми та наші доньки росли у світі, вільному від насильства”, – так кажуть про мету акції її організаторки.
Водночас, перед початком маршу біля Михайлівського собору зібралися його противниці, які виступили “проти фемінізму”. Вони тримали плакати з написами “Фемінізм принижує жінку” та “Жінка має повернутись до традиції”.
“Кухня і мода – це не свобода!”, “Квіти – клумбам, права – жінкам!”, “Свобода, рівність, сестринська солідарність!” – такі гасла лунали протягом акції. Учасниці та учасники вимагали справжньої рівності жінок та чоловіків, а не лише задекларованої на папері.
Серед їхніх вимог – зокрема й ратифікація в Україні Стамбульської конвенції, спрямованої на запобігання насильству щодо жінок, домашньому насильству та боротьбі з цією проблемою.
“Мені набридло, що на співбесідах у мене запитують про сімейний стан. Мені набридло, що про сексуальні домагання багато хто досі говорить, як про жарт. Мені набридло, що в Україні жінки отримують меншу зарплатню, ніж чоловіки. Сьогодні я вийшла, аби продемонструвати солідарність і висловити свою позицію. Я хочу жити в кращому суспільстві, де жінка матиме такі ж права, як і чоловік”, – говорить Мар’яна, учасниця акції.
Марш тривав понад годину й закінчився мітингом під будівлею КМДА. Водночас, організаторки акції заявили про те, що по її закінченню на деяких учасниць напали представники ультраправих сил та облили їх зеленкою.
Остап Яриш
1 comment
Дуже цiкаво, дякую!
Коментарі закриті.