Повага
  • Головна
  • Статтi
  • В армії має служити стільки жінок, скільки бажає, – міністр оборони України
Статтi

В армії має служити стільки жінок, скільки бажає, – міністр оборони України

Міністр оборони України Степан Полторак переконаний, що сьогодні у армії повинно бути стільки жінок, скільки бажає служити. Про це він сказав під час дискусії 22 листопада на першому Українському жіночому конгресі.

«Досвід, який ми маємо із 2014 року, довів, що з першого дня агресії Росії проти України, жінки поруч з чоловіками стали до зброї. Вони пройшли по мобілізації, дехто став добровольцем, і разом з чоловіками вони виконували всі функціональні обов’язки, які тоді вимагав час. Навіть тоді, коли армія була не готова до того, щоб сприймати жінок снайперами, водіями, саперами, розвідниками», – зазначив міністр оборони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Було б правильно, якби мені присвоїли звання у полі, – перша жінка-миротворець про підвищення до полковниці

Він також відзначив, що за час ведення бойових дій у зоні АТО пройшло службу 6 тисяч жінок – із них 107 отримали державні нагороди. А близько 3 тисяч, за словами міністра, нагороджені відзнаками Міністра оборони і начальника Генерального штабу. Також троє жінок загинули при виконанні військового обов’язку.

 «Понад 55 тисяч жінок проходять службу або працюють у Міністерстві оборони та Збройних силах України. Це 20%. Достатньо, чи ні? Я вважаю, що ми взагалі не маємо обговорювати це питання, наскільки достатня кількість жінок у армії. В армії має служити стільки жінок, стільки бажає служити, і скільки готові служити», – наголосив Степан Полторак.

Щоб це  забезпечити службу жінок у армії, на думку міністра, спершу потрібно зробити відповідні умови.

«У цьому році було прийняте рішення щодо розширення переліку посад. Сьогодні всі бойові посади комплектуються жінками. Раніше цього не було передбачено. Сьогодні є можливість у дівчат після школи вступити до військових навчальних закладів. Є менталітет, який заважає прийняти таке рішення, на місцях,  у вузах, тоді коли ми дійсно боїмось труднощів, пов’язаних із навчанням дівчат. Але дівчата доказують своєю працею, бажанням вчитися, і сміливістю те, що вони виконувати на рівних з чоловіками національні обов’язки», – розповів міністр оборони.

Степан Полторак переконаний, що сьогодні «жінка в армії – це успіх майбутніх ЗСУ». Він також заявив, що не бачить необхідності у створенні при ньому посади радниці із гендерних питань, а радше призначити своєю заступницею жінку.

Водночас бригадна генералка та заступниця директора протиракетної оборони Європейського командування Збройних Сил США Дон Дескінс поділилась своїм досвідом і зазначила, що важливо залучати жінок до військової служби із наставництвом з боку чоловіків.

«Ми включаємо жінок до військової служби, і важливо, що чоловіки при цьому будуть наставниками для жінок, коли вони ростуть по кар’єрі. Тому що не буває так, що жінка є першопроходцем у певному напрямі, наприклад, лейтенант, потім капітан, потім сержант.  Тим не менше, вони потребують наставництва, щоб їх підтримували, допомагали в цьому руслі. Тому що тут є важлива взаємодія між чоловіками та жінками», – зазначила Дон Дескінс.

За словами заступниці Командувача школи військової поліції американських сухопутних військ Євгенії Гілмартін, сьогодні у США для жінок є безліч можливостей, щоб пройти військову підготовку.

«Це і командо-технічний склад, і команди спеціального реагування, і підготовка до роботи з вибухівкою. Ми просунулись в цьому, щоб давати підтримку цим жінкам. У нас є і спортивні види підготовки, і харчування. Є докторський склад, який працює з жінками по цих питаннях. Міноборони також запускає різні програми для чоловіків, які ризикують травмуватися, щоб потім вони все ж могли мати дітей. А також у жінок є можливість пройти фізичну підготовку і можливість потім ще народжувати», – зазначила Євгенія Гілмартін.

Начальниця штабу армії Норвегії Інґрід Ґ’єрде зауважила, що для неї важливо дбати про рівне ставлення у армії як до чоловіків, так і до жінок.

«Я також мати і сина, і доньки, і я б ніколи не погодилася на те, щоб моя донька не мала б до себе того ж ставлення, поваги і можливостей, що і син», – зазначила Інґрід Ґ’єрде.

За її словами, у армії Норвегії немає спеціальних квот для служби жінок, та попри це, близько 27% норвежок сьогодні проходять службу.

«У 2016 році, рік тому, Норвегія розпочала обов’язковий вступ до армії. Це означає, що всі чоловіки та жінки мають обов’язкову службу в армії. Ми гадаємо, що це вплине на майбутню чисельність і тих, й інших в армії. Але це робиться не тільки з погляду гендерної рівності, а також для того, щоб збройні сили були пристосовані до майбутніх операцій та завдань», – переконана Начальниця штабу армії Норвегії.

Наталія Роп

Схожі записи

Технології. Інновації. Прогрес… та напівголі жінки на технофорумі в Києві

Верховний суд вперше пом’якшив покарання жінці, яка поранила чоловіка, захищаючись від насильства

Гендерні підсумки 2016 року