Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Фільм режисерки Катерини Горностай потрапив до основної програми Берлінале
Статтi

Фільм режисерки Катерини Горностай потрапив до основної програми Берлінале

Український документальний фільм «Стрічка часу» увійшов до основної програми Берлінського міжнародного кінофестивалю.

Режисерка стрічки — українка Катерина Горностай. Це вже друга її стрічка, що потрапила на Берлінале. Повнометражний ігровий дебют «Стоп-земля» у 2021 році отримав «Кришталевого ведмедя» Юнацького журі програми Generation 14+ Берлінале.

«Стрічка часу» змагатиметься за головний приз фестивалю — «Золотого ведмедя». 

Цей фільм — це хроніка життя українських шкіл у часи повномасштабної війни: від Харкова та Запоріжжя до Києва, Чернігова, Черкас, Одеси, Миколаєва, Очакова, Кам’янського.

Кадр із фільму «Стрічка часу»

У стрічці Катерина Горностай показала історії вчителів та учнів, які навіть під час війни продовжують навчати та навчатися, зокрема на деокупованих і прифронтових територіях.

«Ми акцентували свою увагу на буденності й простих шкільних досвідах, як-от сльози на святі першого дзвоника, старшокласник у ролі святого Миколая, різнобарвні стрічки в руках випускників.

Усе це, звісно ж, містить контекст війни тепер: школярі часто вчаться в укритті через тривогу, директор показує зруйновану й законсервовану частину школи, поки в іншому крилі йдуть уроки, а на онлайн-випускному звучить дзвоник, евакуйований із Бахмута. Війна увійшла в цю буденність дуже глибоко, але нам нічого не лишається, окрім як продовжувати жити і навчатись. І навіть шукати щоденну радість», — розповідає у коментарі для Vogue про свою роботу Катерина Горностай.

Зйомки фільму «Стрічка часу» (фото esfuf.eu)

Ідею фільму про освіту в часи війни запропонувала громадська спілка «Освіторія», яка взяла на себе обов’язки виконавчого продюсера. Виробником фільму стали 2Brave Productions.

Мета фільму — не лише привернути увагу до викликів, з якими стикається українська освіта, але й зібрати кошти для відновлення шкіл, зруйнованих війною. За час повномасштабного вторгнення в Україні було пошкоджено близько 3000 закладів освіти, з яких 400 — повністю знищено. Кошти, зібрані під час масштабної міжнародної кампанії, дозволять відремонтувати та обладнати школи, щоб навчальний процес тривав попри війну.

Хто така Катерина Горностай?

Катерина Горностай — сучасна українська режисерка, яка дебютувала в 2013 році на кінофестивалі «Молодість», де представила свій фільм «Між нами». Була учасницею Євромайдану, де зуміла зняти цінні кадри, що згодом використала у роботах «Євромайдан. Чорновий монтаж» та «Скрізь Майдан».

Схожі записи

Годувати привселюдно?

Вікторія Кобиляцька

«Навчайся. Надихайся. Рушай!»: ІМІ запускає серію з п’яти вебінарів для жінок

«Їв спагеті з кетчупом і стало зле»: як громадську організацію забанили через допис про менструацію