Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «(Не)відомі жінки у Вікіпедії»: як долучитися до онлайн-марафону
Статтi

«(Не)відомі жінки у Вікіпедії»: як долучитися до онлайн-марафону

В українській Вікіпедії розпочався онлайн-марафон «(Не)відомі жінки». Його мета — підкреслити досягнення жінок та їхню роль в історії, створюючи чи поліпшуючи статті про видатних жінок.

«Біографії та досягнення жінок традиційно недостатньо представлені у Вікіпедії. Наприклад, із понад 280 тисяч біографічних статей в україномовному розділі — лише 18% про жінок. Загальний світовий показник — 20%.

Громадська організація «Вікімедіа Україна» регулярно проводить кампанії для боротьби з гендерним дисбалансом, і ситуація поступово покращується, але попереду ще дуже багато роботи. Особливістю цьогорічної кампанії, яку в такому форматі проводимо вперше, є фокус на залученні якомога більшої кількості нових дописувачок та дописувачів до Вікіпедії та зокрема до цієї тематики», — коментує менеджерка напряму «Підвищення участі» ГО «Вікімедіа Україна» Олена Вінсент.


Читайте також: Соломія Павличко: письменниця, видавчиня, феміністка


Як узяти участь у онлайн-марафон «(Не)відомі жінки у Вікіпедії»?

  • зареєструватися у Вікіпедії;
  • створити та/чи покращити статті (тему можна обрати зі списку запропонованих або взяти власну в межах тематики конкурсу);
  • додати шаблон конкурсу на сторінку обговорення статті.

Марафон триватиме з 10 грудня до 10 січня

Для новачків та всіх охочих взяти участь у марафоні також проведуть тематичні вебінари: 15 та 20 грудня. Для участі потрібно зареєструватися.

Учасники та учасниці, які створять чи суттєво покращать принаймні дві статті, отримають сувеніри.

Також окремо відзначать найкращі роботи у межах спецномінацій «Захисниці України», «Кримські татарки», «Жінки-ювілярки 2025 року», «Жінки, які мали отримати Нобелівську премію, але не отримали».

Схожі записи

Чи «шанують розмаїття» на українському Євробаченні?

Інна Совсун: Були вчителі, які розповідали, що не можна дівчатам давати в руки зброю

Перша офіцерка в історії Івано-Франківського вишу: Наталія Кучера про навчання та підтримку родини