Громадська організація «Бути», яка надає супровід людям у втраті й горюванні, розпочала серію подкастів «Про.життя».
Це розмови журналістки Ірини Виртосу та голови організації «Бути» Крістіни Бут на теми горювання, культурно-історичні розвідки, звернення до української та світової літератури про смерть та втрату, рекомендації, як подбати про своє ментальне здоров’я в умовах війни. А ще багато з особистого життя Ірини та Крістіни, де є місце і сльозам, жартам.
Читайте також: Крістіна Бут: Ми виберемося із колективної травми, зможемо її разом прожити і знайти вихід
Уже вийшло чотири випуски про те, що таке втрата та як про неї говорити з дітьми, як ми прощаємося і чи бувають малі втрати.
«Для нашої команди подкаст — це нагода і самим дізнатися більше про наших пращурів, розуміти їхні стратегії підтримки самим собі й тим, хто проживає втрату. Крім того, ми прагнули поділитися з нашими слухачами знаннями про екологічну допомогу в горюванні», — наголошує ведуча подкасту «Про.життя» Крістіна Бут.
«Про.життя» — подкаст про підтримку і співчуття, про живі спогади й теплі обійми
Читайте також: До 140-річчя жічого руху: в Україні створили подкаст «Матері-засновниці»
У випусках подкасту авторки також знімають стигму з теми горювання в українському суспільстві та дають поради слухачам і слухачкам, як підтримувати людей у горі.
«Коли я чую слово «смерть», мені хочеться заховатися в маленькій кімнаті, закрити вікна шторами, закутатися в теплий плед із головою і слухати тиху спокійну музику. Бо мене лякає смерть у таких масштабах, як сьогодні вона є. Через війну, як сьогодні я про неї читаю з сотні новин, дописів соцмереж чи повідомлень із телеграм-каналів.
Коли ж я чую слово «втрата», я розумію, що це когось дуже-дуже стосується, що хтось потребує співчуття. І тоді я виходжу «в люди» зі своєї комірчини, бо хтось потребує моїх слів підтримки, моїх бодай віртуальних обіймів, моєї тиші поруч.
Ось про це наш подкаст — про підтримку і співчуття, про живі спогади й теплі обійми, про наш власний біль, але й про світло, згадуючи близьких людей, яких уже немає поруч», — зауважує співавторка подкасту Ірина Виртосу.
Слухати подкаст можна на Spotify, Apple Podcasts, YouTube Music, SoundCloud.