Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Проти фотовуаєризму: в Японії планують криміналізувати зйомку без згоди
Статтi

Проти фотовуаєризму: в Японії планують криміналізувати зйомку без згоди

У Японії запроваджують закони, які забороняють без згоди фотографувати чи знімати на відео інших осіб із метою сексуальної експлуатації. Про це пише BBC.

Законопроект проти фотовуаєризму забороняє таємно фотографувати дівчат та жінок під спідницею. До цього часу такі кримінальні справи розслідували відповідно до місцевих законів, тож покарання відрізнялося, залежно від регіону.

Законопроект є частиною ширшого аналізу та перегляду японських законів про сексуальні злочини, які також розширять визначення зґвалтування.

Нові зміни також мають на меті криміналізувати фотографування людей у сексуальних позах задля маніпуляції. Зокрема, законопроект забороняє зйомку дітей «у сексуальному образі без поважних причин».

У Японії дітей-моделей — переважно дівчаток — зазвичай зображують у сексуально провокаційних образах. Наприклад, деяких просили позувати у спідній білизні або купальниках.

Якщо законопроєкт підтримають, правопорушникам загрожуватиме ув’язнення на строк до трьох років або штраф у розмірі до 3 мільйонів японських єн (17 500 фунтів стерлінгів; 22 000 доларів США).

Очікується, що реформи ухвалять у червні цього року.

Що передувало змінам?

У 2021 році японська поліція здійснила понад 5000 арештів за таємну фотографію. Це рекордна кількість і приблизно втричі більше, ніж у 2010 році.

Згідно з опитуванням національної авіаційної профспілки, що було опубліковане в березні, близько семи з десяти бортпровідників у Японії також повідомили, що їх таємно фотографують.

Більшість виробників мобільних телефонів у Японії вже встановили звукові звуки затвора на своїх мобільних пристроях, щоб запобігти таємній зйомці.

Яке є покарання у інших країнах?

Кілька азіатських країн мають закони, які забороняють подібні злочини.

У Південній Кореї особам, засудженим за таємну зйомку зображень сексуального характеру, загрожує штраф у розмірі до 10 мільйонів вон (6000 фунтів стерлінгів; 7500 доларів США) або максимальне ув’язнення на п’ять років.

Але Корейська асоціація жінок-юристок заявила, що лише 5% із 2000 справ про незаконну зйомку, які були передані до суду між 2011 і 2016 роками, призвели до тюремного ув’язнення.

У Сінгапурі особі, засудженій за вуаєризм, може загрожувати до двох років ув’язнення, штрафу, побиття палицею або комбінації цих покарань. Вуайеристські злочини за участю потерпілих, яким ще немає 14 років, означатимуть обов’язкове ув’язнення, а також штрафи та побиття палицею.

Японія розглядає кілька змін до кримінального кодексу, щоб посилити законодавство проти сексуальних злочинів. Це сталося після того, як численні виправдувальні вироки за зґвалтування у 2019 році викликали національний резонанс.

Читайте також: Жінки просять скасувати рецепти на екстрену контрацепцію — петиція

У лютому цього року група міністерства юстиції Японії запропонувала підвищити вік згоди з 13 до 16 років. Також буде збільшено термін давності для повідомлення про зґвалтування до 15 років (зараз 10 років).

В Україні також є досвід судових вироків за фото, зроблене таємно. Минулого року суд виніс вирок чоловікові, який фотографував жінку під спідницею. Інцидент стався у метро: обвинувачений помістив свій мобільний телефон під спідницю жінки, яка стояла попереду на ескалаторі, і зробив кілька фото її спідньої білизни.

Шевченківський районний суд Києва призначив громадянину один рік обмеження волі умовно.

Схожі записи

Чи йдуть жінки в Парламент-2014? Огляд списків «Блоку Петра Порошенка» та Радикальної Партії Олега Ляшка

Чи йдуть жінки в Парламент-2014? Огляд списків ВО «Батьківщина» та партії «Сильна Україна»

«Це воює вона»: як у Києві презентували книжку про воячок