Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Вишиті болем»: рушники з історіями жінок, які пережили сексуальне насилля
Статтi

«Вишиті болем»: рушники з історіями жінок, які пережили сексуальне насилля

У Києві перезнтували виставку «Вишиті болем». У межах події представлені вишиті рушники, які розповідають історії. Мета виставки — підтримати жінок, які пережили насильство після повномасштабного вторгнення. Про подію пише видання Zmina.

«Нашим проєктом та активністю ми прагнемо допомогти жінкам, які пережили сексуальне насильство під час війни, почати говорити про це. Ми розуміємо, що це воєнний злочин, який має бути покараний», — зазначила керівна партнерка агенції One Health Наталя Ольберт-Сінько.

Місія проєкту — надати жінкам, які пережили сексуальне насильство, всю необхідну інформацію про те, як та де можна отримати медичну, психологічну та юридичну допомогу.

Організатори виставки наголосили, що мистецький проєкт «Вишиті болем» переповідає історії зі збірних образів реальних людей, які пережили сексуальне насильство під час війни. 

Читайте також: Горана Млінаревіч: Війна завжди несе масове гендероване насилля

Усі історії вишиті на рушниках – тобто перекладені на нетравматичну й доступну всім мову орнаменту.

Вишиті болем

На виставці презентували три рушники, до вишивання інших змогли долучитися всі охочі.

Так, кожна історія вишита на рушнику, – вигадана, але опирається на досвід реальних жінок, які зазнали сексуального насильства і зараз перебувають на шляху відновлення після нього.

Виставка є продовженням інформаційної платформи «Далі Є», яка створена агенцією One Health в межах українсько-швейцарського проєкту «Психічне здоров’я для України».

На сайті «Далі Є» існує функція «розгорнути рушник». Для того, щоб прочитати повну історію тієї чи іншої жінки, слід натиснути «читати рушник». Аби детальніше вивчити візерунок та вишивку,  – «читати орнамент».

Вишиті рушники

Мистецький проєкт «Вишиті болем» створили у межах проєкту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України», що фінансується завдяки допомозі Великої Британії від уряду Великої Британії та впроваджується організацією Пакт і консалтинговою агенцією One Health.

Схожі записи

Хто швидше? Як гонщиця з Полтави стала однією з найкращих

Ірина Виртосу: Найскладніше — визнати, що тобі потрібна допомога

«Різні.Рівні»: українські виконавці презентували пісню про рівність