Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Санкції за сексизм: У Київраді ініціюють зміни до Кодексу етики
Статтi

Санкції за сексизм: У Київраді ініціюють зміни до Кодексу етики

Міжфракційне об’єднання Київської міської ради «Київ за рівні можливості» прагне закріпити санкції за сексизм та дискримінацію у Кодексі етики депутата.

Про це повідомляє член МФО Леонід Ємець.

Таким чином хочуть врахувати рекомендації Ради Європи. Планується включити положення проти сексизму та сексистської поведінки у внутрішні кодекси Київради, закріпити санкції для тих, хто порушує такі принципи.

«У Київраді мали місце окремі прояви дискримінаційного характеру. Міжфракційне об’єднання «Київ за рівні можливості» категорично засуджує будь-які дискримінаційні прояви у міській раді та виконавчих органах.

І закликає дотримувати етичних норм поведінки та стандартів комунікації. Недискримінація є фундаментальним принципом Європейського Союзу. Протидія сексизму та дискримінації в українській політиці загалом, та в Київраді зокрема, має стати об’єднавчим фактором для всіх прогресивних демократичних політичних сил і публічних осіб. Київрада у цьому питанні повинна бути флагманом», — зазначив Леонід Ємець.

Міжфракційне об’єднання «Київ за рівні можливості» представляє всі фракції Київради та створене задля запобігання гендерним стереотипам, реалізації стратегії досягнень гендерної рівності в діяльності всіх органів самоврядування в місті Києві, а також створення умов протидії дискримінації за будь-якою ознакою.

Нагадаємо, мер Рівного вдався до сексизму на сесії міськради.

А нещодавно в Україні вперше за сексизм звільнили чиновника. На Житомирщині через сексистські висловлювання звільнили секретаря Коростишівської міської ради Юрія Сарапійчука.

Крім того, в Бердянську працівниця житлово-комунального господарства Олена Архінос просила притягти свого начальника Володимира Шеляга до відповідальності за ейджизм. Міська рада розглянула цю ситуацію, посадовцеві винесли зауваження.

Схожі записи

Лесь Українець та Крісті Колумб: студенти та студентки створили проєкт про гендерні стереотипи 

«Її треба читати як детектив»: феномен художниці-наївістки Поліни Райко

Євгенія Цебрій

Пам’ятати про гендерний баланс та перевіряти титри: поради медіа для ефективної комунікації з експертами та експертками