Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Генпрокурорка підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції
Статтi

Генпрокурорка підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції

Маніпуляції, які досі гальмували ратифікацію Стамбульської конвенції, не спрацюють. Про це заявила генпрокурорка України Ірина Венедіктова, оголосивши протидію домашньому насильству пріоритетом роботи прокуратури на 2021 рік.

«Я підписала офіційну позицію Офісу генпрокурора щодо відсутності будь-яких перешкод для запуску цієї процедури. Гасло Стамбульської конвенції «Вільні від страху, вільні від насилля» має стати дійсністю для України», — сказала вона.

За словами Венедіктової, Офіс генпрокурора розробив дорожню карту для пришвидшення ратифікації. Вона наголосила, що ратифікація Стамбульської конвенції не створюватиме для України зобов’язань в частині зміни інститутів сім’ї.

Читайте також: Чому важливо ратифікувати Стамбульську конвенцію: думки нардепок та експертного середовища

Кожна третя родина в Україні страждає від домашнього насильства

Генпрокурорка наголосила: кожна третя родина в Україні страждає від домашнього насильства.

«Насильству немає виправдання, домашньому тим більше. Це не сімейна справа, не спосіб виховання, не специфічний вияв любові. Це злочин, про нього треба заявляти, бо може бути запізно. Кожна третя родина в Україні зустрічається з насильством. Від 1 до 3 мільйонів дітей щороку стають його свідками чи жертвами», — сказала вона.

За словами генпрокурорки, ситуація загострилась у зв’язку з карантином. За минулий рік кількість звернень з приводу насильства зросла більш ніж наполовину. З них 86% надійшли від жінок, 12% від чоловіків і 2% — від дітей.

Загалом, протягом минулого 2020 року в ЄРДР зареєстровано близько 3 тисяч правопорушень, майже 2 тисячі з них направлені до суду з обвинувальними актами. Торік вчинено злочини, пов’язані з насильством в сім’ї щодо 199 дітей.

А засуджено за домашнє насильство у 2020 році 778 людей.

Також, каже генпрокурорка, у 2020 році створили 9 шелтерів для постраждалих від домашнього насильства. У на 2021 рік виділили 275 млн грн для розширення мережі підтримки постраждалих.

Збільшення випадків домашнього насильства — це світова тенденція. В ООН називають її пандемією насилля під час пандемії.

Нагадаємо, у 2020 році у порівнянні з 2019 на 75% зросла кількість засуджених за домашнє насильство.

Україна підписала Стамбульську конвенцію ще 11 листопада 2011 року, однак досі не ратифікувала її. У суспільстві точаться дискусії. Зокрема, через позицію Ради церков та консервативних рухів, які вбачають у слові «гендер» «пропаганду гомосексуалізму».

Схожі записи

До парламенту США вперше в історії обрали українку

#no_make_up: у мережі запустили флешмоб на підтримку дружини кандидата в мери Черкас

«Ти ж розуміла, куди йшла»: Як бути, коли пропонують інтим під час працевлаштування

Євгенія Цебрій

1 comment

Вісник сексизму vol. 54: Нова гендерна реальність | The Devochki 5 Липня 2021 at 9:41 pm

[…] зобов’язань у частині зміни інститутів сім’ї, пише «Повага». Україна підписала Стамбульську конвенцію […]

Коментарі закриті.