Повага
Image default
Статтi

8-годинний марафон “Час жіночого лідерства” став новим рекордом України

“Час жіночого лідерства” визнали найдовшим загальнонаціональним жіночим марафоном і внесли до реєстру рекордів України.

Онлайн-захід тривав вісім годин поспіль та об’єднав близько чотирьохсот учасниць із усіх областей країни.

Експерт Національного реєстру рекордів зазначив: “Сьогодні відбулася унікальна подія. На жаль чи на щастя, чоловіки ще не спромоглися так організуватися. Фіксую рекорд: вісім годин і три хвилини, охоплення фантастичне – понад чотириста активісток”.

Відео із вручення рекорду можна переглянути тут

Апогеєм заходу став маніфест, що окреслив надважливе завдання для українського суспільства – забезпечити повну реалізацію політичних прав жінок, домогтися, аби політика стала для них безпечною, а їхній досвід використовували в боротьбі з коронакризою і для розбудови демократії в Україні.

До марафону приєдналися віцеспікерка Верховної Ради Олена Кондратюк, віцепрем’єрка із євроінтеграції Ольга Стефанішина, перша заступниця глави МЗС Еміне Джапарова, народні депутаки Інна Совсун і Марина Бардіна, заступниця міністра економіки Світлана Панаіотіді, правозахисниця і журналістка Лариса Денисенко, а також Олена Єна, директорка програми «Жінки-лідерки» Національного демократичного інституту.

У перші дві години вели мову про концепцію жіночого лідерства з модераторкою Мариною Клим, потім – про перешкоди й виклики з Іриною Виртосу. Згодом перейшли до теми жіночої солідарності, підтримки й мережування з Галиною Падалко. А завершила марафон Ірина Славінська з темою про жінок у політиці та протидію сексизму.

Організатори марафону – Громадська експертна рада з ґендерних питань при МФО “Рівні можливості” у Верховній Раді України й Інститут розвитку регіональної преси. Інформаційними партнерами є платформи “Жінки – це 50% успіху України” і “Повага. Кампанія проти сексизму в медіа та політиці”.

Захід провели в партнерстві з Національним демократичним інститутом (НДІ) завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), за фінансової підтримки Швеції та Міністерства закордонних справ, у справах співдружності та розвитку Великої Британії.

Схожі записи

В Укрзалізниці анонсували тестування жіночих купе

«Печерні стереотипи»: держава закупила для бібліотек книгу Марини Ланге

НДІ шукає керівника або керівницю Молодіжного напрямку