Повага
Дайджест

Жінок, що подають на розлучення, в 4 рази більше за чоловіків

Більшість знає, що в Україні жінки живуть довше за чоловіків, а заробляють менше. Але скільки це буде у конкретних цифрах – вже питання.  Днями Укрінформ презентував інфографіку, де зібрані не лише відповіді на ці питання, а й набагато більше цікавих фактів.

infographics2

Чоловіків з кожним роком стає менше

За даними geobe.se станом на 2015 рік в Україні проживає близько 44 млн людей, причому жіночого населення ­– 54%, а чоловічого – 46%. Окрім того, серед українок рівень смертності набагато нижчий, ніж серед українців: у жінок на 1000 осіб ­– 114 смертей, у чоловіків – 295. Очікувана тривалість життя представниць слабкої статі – 76 років, а сильної половини людства – 66.

Вчені пов’язують підвищену смертність у чоловіків, порівняно з жінками, із захворюваннями серцево-судинної системи – схильністю до інфаркту та інших хвороб судин і серця, що виникли внаслідок куріння, неправильного харчування з високим вмістом калорій і насичених жирів.

В Україні жінки освіченіші за чоловіків

І знову ставимо плюсик прекрасній половині людства за освіченість. Щорічний рейтинг гендерної рівності показує, що дипломованих леді в Україні набагато більше, ніж представників сильної статі: 85% дівчат та 74% хлопців. Також багатьох здивує той факт, що серед технічних працівників жінок – 63%, а чоловіків – 37%.

Чоловіки заробляють більше, ніж жінки

Згідно з індексом економічних можливостей, українські жінки «програють» чоловікам як за рівнем середнього заробітку за годину, так і за кількістю вищих керівних посад. Фірм в Україні, які очолюють жінки – 19%, а чоловіки – 89%. Також невтішна ситуація складається із зарплатою: чоловіки в середньому за годину отримують 18,73 грн, а жінки – 15,14 грн.

На розлучення частіше подають жінки

Не погоджуючись із думкою про те, що всю домашню роботу мають робити тільки вони, українські жінки у 80% випадків виступають ініціаторами розлучення. На думку Антоніни Тарановської, наукового співробітника відділу соціально-економічної політики Державного інституту сімейної та молодіжної політики при Міністерстві молоді та спорту України, можна виділити такі першопричини, як алкоголізм серед чоловіків, побутові проблеми та несправедливий розподіл домашніх обов’язків.

P.S. Щодо середнього шлюбного віку, то в українок та українців він не дуже різниться. Жінки виходять заміж у 24-25 років, а чоловіки одружуються у 26-27 років.

У більшості випадків у ДТП потрапляють чоловіки

У більшості випадків аварії з участю жінок не мають тяжких наслідків, тоді як чоловіки набагато частіше стикаються «лоб в лоб» або ж збивають пішоходів. Статистика свідчить, що 65% ДТП скоюють чоловіки а 35% – жінки. Також експерти вважають, що аварії, спричинені представницями слабкої статі є менш витратними в плані відшкодування збитків, адже в багатьох випадках це відбувається на автостоянках, а швидкість руху транспорту при цьому невелика.

Українки курять менше

Українські чоловіки «смалять» більше, ніж жінки. Згідно з висновками МОЗ України некурців серед сильної статі всього 38%. Щодо прекрасної половини людства, то 83% українських жінок говорять ­– ні цигаркам! Мабуть, тому й живуть на 10 років більше від чоловіків.

Найактивнішими користувачами соціальних мереж є жінки

Дослідники з’ясували, що більшу частку саме дорослих користувачів соціальних мереж в Україні складають жінки – 38%. При цьому чоловіки все одно становлять значну частину аудиторії соцмереж, яка налічує близько 33% унікальних відвідувачів.

Підготували: Мирослав Ліскович, Світлана Сауляк

Схожі записи

Гендерний блог: навіщо треба жіночі шахи?

ШОК! ФОТО! КУПАЛЬНИК!

Запрошуємо висловитись з приводу тексту про жінок на київському сайті ДАІ