Президент України Володимир Зеленський дав відповідь на петицію в підтримку законопроєкту № 9103 «Про інститут реєстрованих партнерств». Відповідь опублікована на сайті глави держави.
У петиції вимагали ухвалити законопроєкт № 9103, внесений у парламент народною депутаткою Інною Совсун. Звернення набрало понад 25 тисяч голосів.
Володимир Зеленський нагадав, що долаючи важкі випробування, «українська держава свідомо обрала рух назустріч європейським стандартам, основу яких складають демократія, верховенство права та права людини».
Водночас президент зауважив, що «ефективне впровадження європейських стандартів прав людини вимагає належного розуміння їх принципів і доктринальних підходів— зокрема права на повагу до приватного та сімейного життя, заборона дискримінації», — як із боку органів публічної влади, так і з боку суспільства.
Усі держави-учасниці Європейської Конвенції з прав людини зобов’язані ухвалити закони, згідно з якими одностатеві пари визнають як сім’ї
Народна депутатка України Інна Совсун зауважила, що нещодавні судові рішення Федотова та інші проти Росії і Бугучану та інші проти Румунії — підтверджують, що всі держави-учасниці Європейської Конвенції з прав людини зобов’язані ухвалити закони, згідно з якими одностатеві пари визнають як сім’ї, а їхні права — захистять.
Читайте також: На часі: як війна актуалізувала питання легалізації одностатевих шлюбів
«У петиції президент констатує, що необхідно усунути дискримінаційні положення, які можуть порушувати майнові та немайнові права партнерів, що не перебувають у шлюбі, саме запровадженням інституту зареєстрованого цивільного партнерства.
Ця відповідь відповідає курсу, заданому ще минулого року — у відповіді на попередню петицію, що стосувалась одностатевих шлюбів», — прокоментувала Інна Совсун.
Ще минулого року Зеленський дав розпорядження Міністерству юстиції розробити законопроєкт на підтримку одностатевих
шлюбів
Володимир Зеленський підтвердив, що й надалі підтримує запровадження зареєстрованих партнерств.
«Розглядаючи влітку минулого року петицію щодо одностатевих
шлюбів, я акцентував увагу на тому, що за Конституцією України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка (стаття 51). В умовах воєнного чи надзвичайного стану Конституція України не може бути змінена (стаття 157 Конституції України). Тож я звернувся до Кабінету Міністрів України з пропозицією опрацювати питання щодо запровадження інституту зареєстрованого цивільного партнерства», — зазначено у відповіді на петицію.
Президент додав, що ще минулого року дав розпорядження Міністерству юстиції розробити такий законопроєкт, що дублює обов’язок, який був покладений на Мін’юст ще з 2017 року — згідно з Планом дій на виконання Національної стратегії з прав людини.
Читайте також: На часі: до Ради подали законопроєкт про реєстровані цивільні партнерства
Але зважаючи на те, що в цій петиції автор Петро Жеруха спільно з 44 організаціями просили президента також звернутися до Верховної Ради України та її керівництва з проханням негайно розглянути й підтримати саме законопроєкт № 9103, президент також повідомив, що звернувся щодо цих питань до голови Верховної Ради та прем’єра. Тепер вони мають відреагувати і розглянути петицію в підтримку законопроєкту №9103 «Про інститут реєстрованих партнерств».