Повага
Image default
Статтi

Як жінки-лідерки країн ведуть боротьбу із коронавірусом — Forbes

Німеччина, Тайвань, Нова Зеландія, Ісландія, Фінляндія, Норвегія та Швеція — лідерками усіх цих країн є жінки. Крім того, ці держави демонструють альтернативний варіант керування країною у часи пандемії. Який досвід можна було б перейняти у них у контексті боротьби з коронавірусом? Повага пропонує переказ статті Forbes.

Чесність

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель, як тільки стало зрозуміло, що вірус швидко поширюється світом, виступила перед народом і повідомила, що захворіти можуть до 70% населення країни.

“Це серйозно. Ставтеся до цього серйозно”, — попросила Меркель.

Серйозне ставлення до хвороби канцлерка продемонструвала на власному прикладі.
Крім того, в країні оперативно запустили масове тестування на СOVID-19. Таким чином Німеччина перестрибнула фази неприйняття, гніву та недоброзичливості, які можна було побачити в інших країнах.

У сумі це дало набагато нижчі показники смертності від коронавірусу, порівняно із країнами-сусідами та найближчим часом може призвести до зняття обмежень.

Рішучість

Одним із найперших та рішучих кроків у протидії поширенню коронавірусу стало рішення лідерки Тайваню Цай Інвень. Вона запровадила в країні обмежувальні заходи ще у січні, а нині надсилає мільйони масок до США та Європи. Її політику протидії хворобі СNN назвали “однією з найкращих в світі”, враховуючи, що в країні зафіксували лише шість летальних випадків.

Одним із прикладів рішучих дій у боротьбі з коронавірусом є також Нова Зеландія. Прем’єрка Джасінда Ардерн постановила відправляти на самоізоляцію усіх, хто приїздить з-за кордону, коли в країні було тільки шість зафіксованих випадків захворювання. Згодом країна також “закрила кордон” для іноземців та нерезидентів.

Завдяки цьому станом на середину квітня в Новій Зеландії зафіксували тільки чотири летальні випадки.

Інноваційний підхід

Прем’єрка Ісландії Катріна Якобсдоттір затвердила в країні загальне безкоштовне тестування на коронавірус. Це сміливе і унікальне рішення, адже в більшості країн тестують тільки за наявності характерних симптомів.

У підсумку в Ісландії вже перевірили в п’ять разів більше людей, ніж в Південній Кореї. Крім того, тут запровадили ретельну систему відстеження контактів, яка дозволила не “закривати” людей вдома та залишити працюючими школи.

Кількість тих, хто заразилися в Ісландії нині становить 1711 людей, померли — восьмеро.

Любов

Прем’єрка Норвегії Ерна Солберг теж відзначилася новаторською ідеєю у контексті інформаційної протидії коронавірусу. Вона використала телебачення для прямого спілкування із дітьми країни — політикиня влаштувала 30-хвилинну пресконференцію, на якій не було дорослих. Вона відповідала на запитання дітей з усієї країни та пояснювала, чому ця хвороба серйозна та чому відчувати страх у цій ситуації — нормально.

“Оригінальність та очевидність ідеї вражає”, — відмічає видання.

 

Також Forbes резюмує — рівень емпатії та турботи, які демонструють жінки-лідерки у протидії коронавірусу, здається походить з іншого Всесвіту.

“А тепер порівняйте дії цих лідерок та історії з використанням силових структур для врегулювання ситуації та лідерів, які використовують кризу для посилення авторитаризму”, — пише Forbes.

Схожі записи

Насильство — відповідальність кривдника: що відомо про ситуацію навколо вечірок зі зґвалтуваннями?

Катрін Деньов озвучила збірку віршів «Абрикоси Донбасу» Любові Якимчук

Найбільші українські компанії долучилися до проєкту з працевлаштування водійок вантажівок