Повага
Image default
Статтi

Як ефективно поскаржитися на сексизм у Facebook: поради від Катерини Крук

Чи є дієвий спосіб поскаржитися на сексистські висловлювання у Facebook? Повага підготувала поради від керівниці з публічної політики щодо України в Facebook Катерини Крук. Повну версію інтерв’ю можна прочитати за посиланням. 

Чому немає окремої опції “Поскаржитися на секзим” та як це зробити? 

Катерина Крук зазначає створити повний перелік можливих порушень дуже складно, враховуючи масштаби охоплення мережі, проте стандарти Facebook вона називає “доволі всеохопними та детальними”. 

“Вони мають бути такими, адже вони глобальні і мають застосовуватися у багатьох різних регіонах. Але команди, які працюють з країнами і регіонами, дуже добре знають локальний контекст. Вони самі з цього регіону. Наприклад, слово іспанською, яке вважатиметься образливим в Іспанії, матиме абсолютно нейтральне значення у деяких країнах Латинської Америки”,  — пояснює Крук. 

У разі виявлення сексистських висловлювань керівниця з публічної політики щодо України радить скаржитися на них як на мову ненависті.

“Наші команди навчені розрізняти її напівтони. Те ж саме стосується захисту спільноти ЛГБТ+. Ми не дозволяємо контент, який напряму атакує людей за їхніми ознаками: національність, походження, релігійні погляди, сексуальна орієнтація, стать, гендер або гендерна ідентичність, інвалідність та хвороби”, — зазначає Катерина. 

“Давайте усі разом поскаржимося!” — ефективний метод чи ні? 

Можливість “заскаржити людину” —  один із найпопулярніших міфів. І акції “Давайте підемо й усі разом поскаржимося на користувача” насправді не мають сенсу.  Система спрацює і відреагує на скаргу, навіть якщо вона буде одна. 

“Ми застосовуємо автоматизацію для визначення дуплікованих скарг, тому якщо 1000 людей поскаржаться на контент,  його не будуть переглядати 1000 працівників з нашого боку. Ми завжди перевіряємо не за кількістю скарг, а за тим, чи порушені правила спільноти”, — пояснює експертка. 

Чи можуть видалити профіль у Facebook за порушення правил? 

Можуть. Facebook застосовує різні обмеження відповідно до тяжкості та частоти порушень. Фахівці соцмережі видаляють контент, який порушує правила спільноти, але якщо профіль, сторінка, чи група повторно порушують правила протягом певного проміжку часу, ухвалюється рішення щодо тимчасового блокування на 24 години, 7 днів, або 30 днів. У деяких випадках може дійти до цілковитого видалення профілю, сторінки, чи групи.

Схожі записи

«Політика більше не має виключно чоловічого обличчя»: стартував IV Український Жіночий Конгрес

Гендерний скандал на міжнародному марафоні — жінки закликали бойкотувати забіг через різницю у винагороді

Онлайн-дискусія «На перетині боротьби за права жінок та рівності для ЛГБТ+»: 5 вересня

1 comment

Ирина 15 Квітня 2020 at 5:06 pm

Доброго дня!
Хочу поскаржитися на сексизм. Сайт прикріпила.
І таких сайтів щодо цієї новини вистачає.
Особисто мене це не стосується, але бридко.

Коментарі закриті.