Повага
Image default
Статтi

Відтепер у кадрових документах можна вживати фемінітиви

Відтепер в Україні назву професії у кадрових документах за бажанням можна вказувати у фемінітиві.

Про це йдеться у відповідному наказі Міністерства розвитку економіки від 18 серпня.

«Професійні назви робіт наводяться у чоловічому роді, окрім назв, які застосовуються виключно у жіночому роді (економка, нянька, покоївка, сестра-господиня, швачка). За потребою користувача при внесенні запису про назву роботи до кадрової документації окремого працівника, професійні назви робіт можуть бути адаптовані для означення жіночої статі особи, яка виконує відповідні роботи», — йдеться в наказі.

Тобто тепер у кадровій документації за бажанням можна використовувати “інженер” або “інженерка”, “директор” або “директорка”, “фахівець” або “фахівчиня”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фемінітиви погано впливають на права жінок у суспільстві — прессекретарка президента

Зазначимо, раніше Повага публікувала низку відеоуроків, що дають відповіді на запитання: Звідки фемінітиви взялися? Як ними користуватися? Чому вони важливі? Ознайомитися із цими відео можна за посиланням. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П’ять причин вживати фемінітиви

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України 22 травня 2019 року затвердив нову редакцію «Українського правопису», у 32-му параграфі якого йдеться про суфікси, за допомогою яких утворюються іменники на означення осіб жіночої стат (фемінітиви). Новий варіант правописних норм, який замінить редакцію від 1992 року, розробила Українська національна комісія з питань правопису.

Схожі записи

«Це м’яка феміністична просвіта»: інтерв’ю зі школяркою, яка створила феміністичний щоденник

Уривок із книги «Чому так багато некомпетентних чоловіків стають лідерами (і як це змінити)?»

Актора серіалу «Флеш» звільнили за мізогіністичні та расистські дописи у Twitter