Повага
Статтi

В Українському правописі з’явилися фемінітиви

Шах і мат усім, хто вперто не хотів визнавати фемінітиви та говорив, що вони не властиві українській мові. Кабінет Міністрів України 22 травня затвердив нову редакцію «Українського правопису», у 32-му параграфі якого йдеться про суфікси, за допомогою яких утворюються іменники на означення осіб жіночої статі.

Новий варіант правописних норм, який замінить редакцію від 1992 року, розробила Українська національна комісія з питань правопису.

Про те, що в розділі «Правопис суфіксів, 32. Іменникові суфікси» є абзац про суфікси, за допомогою яких утворюють іменники жіночого роду для називання жінок, написала на своїй сторінці в мережі «Фейсбук» радниця міністерки освіти і науки України з гендерних питань Олена Масалітіна.

– Це історичний момент – офіційний документ нарешті зафіксував питому рису української мови, яку з різних причин кілька десятиліть витісняли з мовної картини світу!
Сподіваюся, це лише перший крок на шляху подолання українською мовою андроцентризму! – зазначила пані Олена.

У постанові Кабміну йдеться, що рішення про новий правопис ухвалили з метою забезпечення конституційних положень про державний статус української мови та уніфікації вживання правописних норм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П’ять причин вживати фемінітиви

Як зазначають у пояснювальній записці до документа, нова редакція українського правопису розроблена на фундаменті української правописної традиції з урахуванням новітніх мовних явищ, що набули поширення в різних сферах суспільного, наукового й культурного життя.

Проект «Українського правопису» у редакції від жовтня 2018 року подав сайт РБК-Україна.

Варто зауважити, що остаточний варіант може трохи відрізнятися, тож чекатимемо остаточної публікації.

Наталка Сіробаб

Схожі записи

Уривок із книжки Елізабет Ґілберт «Я згодна»

Найчастіше вживають фемінітиви львівські та рівненські медіа — дослідження

Щороку в Україні від домашнього насильства гине більше людей, ніж під час війни на Донбасі