Повага
  • Головна
  • Статтi
  • У Луцьку просять заборонити вітати хлопців 14 жовтня і дівчат 8 березня в навчальних закладах
Статтi

У Луцьку просять заборонити вітати хлопців 14 жовтня і дівчат 8 березня в навчальних закладах

На платформі електронної демократії створили петицію, у якій департамент освіти міськради Луцька просять видати рекомендації, аби в школах 14 жовтня не вітали хлопців, а 8 березня — дівчат.

Петицію зареєструвала лучанка Ольга Бузулук разом з іншими «свідомими батьками».

«Тільки така установка зверху спрацює: такі ж рекомендації директори видадуть головам батьківських комітетів, а ті донесуть батькам, яким дуже хочеться, щоб їхні діти отримали
подарунки
», — вважають авторки та автори петиції.

У тексті йдеться про те, що вітати 14 жовтня хлопців — неповага до суспільства, до бійців та бійчинь, до загиблих на війні, до жінок.

«Неповага до цього дня загалом, який цьогоріч став Днем захисників і захисниць України, тобто офіційно перейменований Верховною Радою. Вітати 8 березня дівчат — радянський пережиток і також неповага до тих, хто досі виборює права в усьому світі, в тому числі в Україні», — зазначають у петиції.

Читайте також: Як (не) варто проводити заходи до дня 8-го березня у школах

Вітання з 8 березня та 14 жовтня у школах насаджують гендерні стереотипи

«Нині, коли вітають з цими «святами» (а таке є практично в усіх школах), насаджують думку дітям, що хлопці мають бути «мужніми, сильними, захищати», дівчата ж мають бути «чарівними, ніжними, берегти домашнє вогнище». Тобто нашим дітям з маленьких років нав’язують викривлені цінності. Чому дівчата не можуть бути сильними, а хлопці — оберігати сімейне вогнище?», — кажуть у петиції.

Ольга Бузулук зазначає, що у разі, якщо набереться 300 голосів, міськрада надасть обґрунтовану відповідь.

«Я її знаю вже: департамент таких вказівок видавати не може, це
індивідуальний вибір кожного навчального закладу, кожного директора, кожних батьків…

І воно то так. Однак у випадку, коли це стосується свідомого виховання дітей, правильних патріотичних цінностей, нестереотипного розуміння визначних дат, таке не подіє. Тому що не всі дорослі доросли до того, щоб розуміти суть і значення 14 жовтня та 8 березня», — каже вона.

Але авторка впевнена, що якщо заборонити міськрада не може, то принаймні може видати рекомендації. На думку Ольги Бузулук, у сфері освіти рекомендацій може бути достатньо.

«І якщо це не змінить менталітет дорослих, то на дітей точно вплине. А якщо їм будуть проведені ще й уроки з правильним трактуванням, то взагалі буде за щастя», — переконана вона.

Читайте також: «Не всі захисники — хлопці і не всі хлопці — захисники»: військові про те, чому 14 жовтня не «день чоловіків»

Нагадаємо, Верховна Рада перейменувала 14 жовтня на День захисників та захисниць.

А 8 березня відзначають Міжнародний день боротьби жінок за свої права, зовсім не «свято весни та краси». Більше про історію 8 березня в Україні читайте ТУТ.

Схожі записи

Відкрилась державна гаряча лінія для постраждалих від домашнього насильства

Народжувати не варто жити без дітей

До Ради внесли законопроєкт, який може вилучити усю гендерну термінологію із законодавства – Кобелянська