Повага
Жіночий активізм Статтi

«Тиждень жіночої солідарності»: навчити жінок приймати рішення крізь гендерні окуляри

З першого по одинадцяте березня у Харкові тривав «Тиждень жіночої солідарності». Щорічний соціально освітній проект організований в місті громадським жіночим об’єднанням «Сфера» за підтримки Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні. Проект вже вдруге у Харкові, але цього разу став більш масштабним та географічного концентрованим. Більшість експерток цього проекту — харків’янки, а також запрошенні лекторки з Києва, Кам’янця-Подільського та навіть Пітера. І якщо минулого року більше приділяли увагу арт-спрямуванню, то цьогоріч в пріоритеті —освітянський напрямок. Повернути 8 березня його сенс, освітити існуючі гендерні проблеми в Україні та познайомити мешканок і мешканців міста з різними практиками реалізації справедливості та рівності — ось основні надзадачі проекту «Тижня жіночої солідарності».

12512463_921339187934146_7843076600999263450_n

«Тема гендерного неравенства и неравных возможностей для мужчины и женщины актуальна в Украине. Я не делю темы на важные и не важные. Если речь идет о человеческом достоинстве, человеческой жизни, о человеческой безопасности, это не может быть неважной темой», — розповіла координаторка проекту «Тиждень жіночої солідарності» Ганна Шаригіна, яка вже 10 років вивчає стан гендеру в Україні. Цього року проект вирішили зробити більш освітнім, аби залучити ширше коло слухачок та слухачів.

«Наши проекты не академического уровня. Они рассчитаны на всех интересующихся этой проблематикой, но мы старались в гости приглашать эксперток от академии которое способны простым языком говорить об этих непростых темах», — говорить Ганна Шаригіна.

12801165_788328201298122_5654775284792800836_n

Харків’янам та харків’янкам представили дискусії та лекції про все, що стосується жіноцтва — фемінітиви у мові, жіночність у новій гендерній реальності, про військову справу та навіть емансипацію в архітектурі. Свої заходи в рамках проекту організаторки намагалися зробити якнайширшими, аби охопити всі сторони питання.

«В Харькове — проблема, по сравнению с Киевом, в образовательных мероприятиях. Это при том что в каждом ВУЗе открыт гендерный центр, но они стали формальностью. Там действует одна лишь только руководительница. А что она может одна? Да ничего!», — наголошує Ганна Шаригіна. Вона впевнена — лише освітніми заходами можна дійсно підняти рівень гендерної грамотності городянок. І формат проекту для цього найвдаліший.

Одна з найбільш амбітних цілей проекту — не просто просвітити жінок про гендерні проблеми, а показати, як самостійно долати гендерні стереотипи у повсякденному житті.

«Мы не лукавили. Это не сепаратные мероприятия, но, в первую очередь, наша аудитория — это не девочки, которых нужно образовывать. Мы хотим, чтобы женщины самостоятельные, которые принимают решения, принимали их сквозь гендерные очки», — розповіла координаторка проекту «Тиждень жіночої солідарності» Ганна Шаригіна.

Проект виявився надзвичайно цікавим  — такої уваги до питання гендеру у Харкові раніше ніколи не було, відзначають організаторки. В рамках «Тижня жіночої Солідарності» також відбувся Марш жінок проти насильства на 8 березня.

Галина Михайлова

Схожі записи

Мар’яна Садовська увійшла до переліку «Жінки Року 2020» від польського Forbes

Карантин – це унікальний шанс для тат

Швейцарія та Ємен – два полюси гендерної (не)рівності. Де між ними місце України?