Повага
Статтi

Терти груди Джульєтти на щастя — сексизм?

У Мюнхені дискутують про те, чи сексистська традиція — терти груди Джульєтти на щастя.

Про це пише DW.

Статуя Джульєтти Капулетті на Марієнплац — копія скульптури Нерео Константіні в італійській Вероні. Традиція терти груди Джульєтти на щастя в любові перекочувала з Італії до Німеччини разом зі скульптурою.

Представниця міської ради Мюнхена Марі Бурнеляйт (Marie Burneleit) пропонує відновити баланс і поставити поруч з Джульєттою статую чоловіка.

«Може, з бронзовим пенісом або в пов’язці на стегнах. Жінки могли б терти її для везіння в любові», — каже політикиня.

Референт з питань культури в міській адміністрації Мюнхена Антон Бібл пообіцяв розглянути це питання. У 2022 році в Мюнхені проведуть міжнародний симпозіум і конкурс культурних проєктів, тематика яких буде сфокусована на спірних пам’ятних об’єктах. А також на таких проблемах, як антидемократичність, мілітаризм і гендерна різноманітність. У список пам’ятників до обговорення включать і Джульєтту.

Частина ж політиків називає проблему абсурдною та надуманою.

Раніше, у 2018 році на тлі руху #MeToo і дискусій про сексуальні домагання 20-річна студентка з Мюнхена Леа Турнер наклеїла на стіну будівлі за скульптурою плакат з написом «#MeToo».

На зображенні може бути: 1 особа

Неодноразово дискусії щодо сексизму викликала і веронська статуя. Так само на фоні руху про домагання підіймали питання про доцільність традиції, яка нормалізує небажані дотики до дітей. Адже справжній Джульєтті було усього 13 років.

Крім того, багато чоловіків (жінки також фотографувалися зі статуєю, але суттєво рідше) сприймають цю традицію ніби можливість відкрито помацати незнайомку на вулиці. Неоднозначно позують на фото, сміючись з власної «крутості» та «крутості» одне одного, кажуть критикині та критики традиції.

Статую у дворику Верони поставили 1969 року. Але у 2014 році її змушені були замінити, тому що через традицію терти груди Джульєтти частина скульптури була помітно пошкоджена.

Схожі записи

«Вагітна у 16»: навіщо шоу нормалізує аб’юз і домагання до неповнолітніх

Марафон «Чому ґендерна рівність важлива для України?»: про переконання щодо ролі жінки в суспільстві

Російський професор, молитви та залякування гейпропагандою