Повага
Image default
Статтi

Sasha & Sasha: серія анімацій про гендерну нерівність в Україні

Національний Демократичний Інститут у співпраці з Повагою та агенцією Veedoo розробили серію анімаційних роликів, які розповідають про проблеми, з якими стикаються жінки та чоловіки. Часто ці проблеми пов’язані із низкою укорінених у суспільстві стереотипів. 

Так, гендерну нерівність в Україні на прикладі свого життя показуватимуть брат і сестра Саша і Саша. 

Головними героями роликів будуть Саша та Саша (Sasha & Sasha) двоє близнюків — хлопчик і дівчинка, народжених в Україні. Саша і Саша мають одних батьків, навчаються в одній школі, отримують однакові оцінки. Вони навіть стояли разом на Майдані в 2014 році, коли були студентом та студенткою одного університету. Зовні вони схожі як дві краплі води, але разом із цим, чи ставляться до них однаково?  

Анімації з Сашею і Сашею містять історії, які показують гендерну нерівність в Україні. 

У роликах вони опиняються  у ситуаціях, з якими чоловіки та жінки можуть стикатися в українському суспільстві. Таким чином анімаційні персонажі відповідають на питання: “Наскільки рівні Саша та Саша, хлопчик і дівчинка?”.

Ці анімації можна буде використовувати на різноманітних заходах чи через платформи соціальних медіа, щоб інформувати та навчати важливості гендерної рівності, а також «розвінчувати» деякі поширені міфи та стереотипи, які базуються на антигендерних наративах.

 Усі історії, із якими доводиться стикатися Саші і Саші, ґрунтуються на меседжах з  кампанії «Почути одне одного». Це громадсько-просвітницька кампанія, яка має на меті розкрити переваги рівності між жінками та чоловіками у всіх сферах життя та розповісти про руйнівну роль гендерних стереотипів. Першим її етапом стало створення сайту «Почути одне одного», де  користувачам запропонували пройти опитування й дізнатися, що насправді представники протилежної статі думають про 10 актуальних гендерних питань. У рамках другої хвилі кампанії відомі в Україні Аліна Паш і Фріл презентували сингл і кліп «Не пили мене».

Зазначимо, згодом анімовані історії близнюків Саші і Саші будуть доповнені веб-сторінкою та генератором мемів.

Уже зовсім скоро на сайті Поваги буде кнопка-посилання на окрему сторінку, де ви зможете знайти відео та генератор мемів.  

Генератор мемів створюватиме кумедні і картинки із гендерним контекстом спеціально для вас.  До прикладу, вказавши на сайті своє ім’я, ви отримаєте зображення із текстом: “Це Таня, Таня вважає, що  немає суто чоловічих чи жіночих професій. Будь, як Таня”.  

Анімації були розроблені за підтримки Уряду Канади, Швеції та Фонду розвитку ефективного врядування Великої Британії. 

Схожі записи

Яна Машкова: Медіа вдаються до стереотипів і не завжди вживають фемінітиви

Уривок із книжки Елізабет Ґілберт «Я згодна»

«Солодко. Токсично. Туманно»: читацькі нотатки про роман Вікторії Шкабой

Надія Гармазій