Національний Демократичний Інститут у співпраці з Повагою та агенцією Veedoo розробили серію анімаційних роликів, які розповідають про проблеми, з якими стикаються жінки та чоловіки. Часто ці проблеми пов’язані із низкою укорінених у суспільстві стереотипів.
Так, гендерну нерівність в Україні на прикладі свого життя показуватимуть брат і сестра Саша і Саша.
Головними героями роликів будуть Саша та Саша (Sasha & Sasha) двоє близнюків — хлопчик і дівчинка, народжених в Україні. Саша і Саша мають одних батьків, навчаються в одній школі, отримують однакові оцінки. Вони навіть стояли разом на Майдані в 2014 році, коли були студентом та студенткою одного університету. Зовні вони схожі як дві краплі води, але разом із цим, чи ставляться до них однаково?
Анімації з Сашею і Сашею містять історії, які показують гендерну нерівність в Україні.
У роликах вони опиняються у ситуаціях, з якими чоловіки та жінки можуть стикатися в українському суспільстві. Таким чином анімаційні персонажі відповідають на питання: “Наскільки рівні Саша та Саша, хлопчик і дівчинка?”.
Ці анімації можна буде використовувати на різноманітних заходах чи через платформи соціальних медіа, щоб інформувати та навчати важливості гендерної рівності, а також «розвінчувати» деякі поширені міфи та стереотипи, які базуються на антигендерних наративах.
Усі історії, із якими доводиться стикатися Саші і Саші, ґрунтуються на меседжах з кампанії «Почути одне одного». Це громадсько-просвітницька кампанія, яка має на меті розкрити переваги рівності між жінками та чоловіками у всіх сферах життя та розповісти про руйнівну роль гендерних стереотипів. Першим її етапом стало створення сайту «Почути одне одного», де користувачам запропонували пройти опитування й дізнатися, що насправді представники протилежної статі думають про 10 актуальних гендерних питань. У рамках другої хвилі кампанії відомі в Україні Аліна Паш і Фріл презентували сингл і кліп «Не пили мене».
Зазначимо, згодом анімовані історії близнюків Саші і Саші будуть доповнені веб-сторінкою та генератором мемів.
Уже зовсім скоро на сайті Поваги буде кнопка-посилання на окрему сторінку, де ви зможете знайти відео та генератор мемів.
Генератор мемів створюватиме кумедні і картинки із гендерним контекстом спеціально для вас. До прикладу, вказавши на сайті своє ім’я, ви отримаєте зображення із текстом: “Це Таня, Таня вважає, що немає суто чоловічих чи жіночих професій. Будь, як Таня”.
Анімації були розроблені за підтримки Уряду Канади, Швеції та Фонду розвитку ефективного врядування Великої Британії.