Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Принцеса і принцеса: що відбувається довкола коміксу про одностатеве кохання
Статтi

Принцеса і принцеса: що відбувається довкола коміксу про одностатеве кохання

Український інститут книги закупив комікс про ЛГБТ-стосунки “Принцеса+принцеса: довго і щасливо” для бібліотек країни. Зробили це за рішенням Ради незалежних експертів ще у 2019 році. Загалом придбали 1240 примірників.

За” і “проти” коміксу

У мережі активно обговорюють видання. Релігійні та праворадикальні організації, зокрема, звинувачують видавців та посадовців у “пропаганді гомосексуалізму” та діях, спрямованих проти інституту сім’ї. Експерти натомість вважають, що книжка допоможе виховувати спокійних, гармонійних та впевнених людей, а декого навіть врятує.

Так, до прикладу Громадських рух “Всі разом” назвав закупівлю “прецедентом” та заявив, що вимагає від Мінкульту вилучити комікс.

“Рух «Всі разом!», ознайомившись з зібраною інформацію, нині надсилає лист до Міністерства культури та інформаційної політики з вимогою вилучити всі примірники зазначеної книги з усіх бібліотечних фондів та структурних підрозділі, які функціонують за рахунок коштів державного бюджету. Адже подібні дитячі твори призводять до викривлення уявлень підростаючого покоління про романтичні взаємини між людьми. Ця та інші подібні книжки мають на меті дискредитувати важливий для суспільства інститут природної сім’ї, популяризуючи девіантні моделі поведінки”.

Крім того, у мережі почали з’являтися заголовки: “Маленьким українцям нав’язують комікс про принцес-лесбійок” та “Влада почала з бюджету фінансувати пропаганду содомії серед дітей“.

Водночас  психологиня Маріанна Новаковська в коментарі виданню “Йод”  каже, що подібна література навпаки є потрібною і важливою, бо показує сценарій, у якому є місце прийняттю, щастю і гармонії.

” Я працюю з дітьми, працюю з ЛГБТ-підлітками й знаю напевно, що рівень депресивних станів у таких дітей значно вище. Коли більшість переживає за хороші оцінки й стосунки з друзями, ЛГБТ-підлітки найбільше хвилюються через неприйняття в сім’ї. Добре, якщо ця книга допоможе дитині, яка переживає сильну тривогу, не дасть їй піти з дому або замислитися про самогубство, що, на жаль, трапляється серед ЛГБТ-підлітків. Подібна література дає віру, що все можна подолати й бути щасливим” .

Реакція видавництва

У видавництві “Рідна мова” прокоментували невдоволення в мережі, пов’язане з тим, що в книзі порушується тема одностатевого кохання.

“Ми категорично не згодні з тим, що комікс “Принцеса + Принцеса: довго і щасливо” – пропагандистський твір. Це комікс про важливість власного вибору, про усвідомлення того, що люди різні і про терпимість до цього. Але щоб зрозуміти суть або зробити будь-які висновки, треба прочитати комікс”, – заявили у видавництві.

Видавці зазначили, що Український інститут книги закупив комікс для бібліотек за рішенням Ради незалежних експертів.

“Комікс дуже обережно стосується тем романтичних відносин і терпимості різних моделей гендерної поведінки. Ніяких відвертих сцен там немає і бути не може”, – зазначили у видавництві.

Відзначається, що вікова категорія, на яку розрахований комікс – 10-12 років.

“Психологи стверджують, що гомосексуальність не обумовлена тим, що відбувається навколо дитини, що вона читає або бачить. Тому немає жодних підстав, щоб говорити про “пропаганду гомосексуалізму” через комікс про дружбу двох принцес”, – підкреслили у видавництві.

Довідка про комікс

“Принцеса і Принцеса” – це комікс про пригоди і взаємини двох принцес написала Кейті О’нілл. Це історія про дівчат, які повинні побороти злу чаклунку. Історію вперше опублікували онлайн як вебкомікс “Princess Princess” у 2014 році, згодом її надрукувало видавництвом “Oni Press” у 2016 році. У 2019 році українське видання коміксу презентували на Книжковому Арсеналі видавництвом “Рідна мова”.

Схожі записи

Авторка картини «Білоруська Венера»: Люди просто бояться говорити

Едіт Штайн: філософиня, феміністка, католицька свята і жертва Голокосту

Ірина Небесна

Олена Кисілевська: письменниця, видавчиня і громадська діячка

Олена Кузьмова