Рак молочної залози є найпоширенішим онкологічним захворюванням серед жінок в Україні. Згідно з останніми статистичними даними, щороку в Україні діагностується понад 16 000 нових випадків захворювань на рак молочної залози, а помирають від хвороби понад 7 000 жінок. Проте, лише невелика частка жінок України у категорії групи ризику має можливість пройти обстеження на виявлення раку молочних залоз на початковій стадії.
Про рак молочної залози – мовою фактів
У рамках благодійної програми «Разом проти раку грудей» компанія AVON в Україні у партнерстві з Благодійним Фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» вперше надала міні-гранти загальною сумою 625 000 гривень п’ятьом обласним державним онкологічним установам – Львівському державному онкологічному регіональному лікувально-діагностичний центру, Сумському, Херсонському, Черкаському та Чернігівському обласним онкологічним диспансерам. Завдяки наданим грантам медичні заклади проводитимуть програми ранньої діагностики раку молочної залози з використанням мамографії.
Переможців національного конкурсу визначила експертна рада, до складу якої увійшли онкологи, фахівці променевої діагностики, організатори з охорони здоров’я, а також громадські активісти, які перенесли захворювання на рак молочної залози.
«Питання ранньої діагностики раку молочної залози привертає все більше уваги з боку професіоналів та громадськості. Досвід багатьох країн Європейського Союзу свідчить, що рання діагностика дозволяє знизити смертність жінок від раку молочної залози до 30%», – зазначає Галина Майструк, Голова правління Благодійного Фонду «Здоров’я жінки та планування сім’ї».
Галина Майструк також зауважила: виявлення раку молочної залози на ранній стадії за допомогою мамографа допомагає усунути хворобу, і зберегти молочну залозу. Проте це працює на Заході. В Україні ж жінки часто змушені видаляти повністю орган, оскільки звертаються до лікаря на пізній стадії.
«Наша мета – надавати пацієнтам професійні якісні послуги, сприяючи ранній діагностиці захворювання», – зазначає Володимир Конанихін, головний лікар Сумського обласного клінічного онкологічного диспансеру.
«Доведено, що за умов ранньої діагностики раку молочної залози та сучасного лікування 85% жінок мають шанс на одужання, а у майбутньому цей показник може збільшитися до 95%. Саме тому так важливо постійно наголошувати на важливості ранньої діагностики та сприяти тому, щоб медичні заклади України надавали високопрофесійні медичні послуги нашим жінкам», – зазначила Карина Таковенко, Генеральний директор AVON в Україні та Грузії.
Довідково:
Соціальна благодійна програма AVON «Разом проти раку грудей» діє в Україні з 2001 року. Мета програми – сприяти поінформованості жінок про важливість регулярних оглядів молочних залоз, а також розвитку системи якісного медичного обслуговування та програми скринінгу.
Благодійний Фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї» – громадська неприбуткова організація, яка вже 20 років послідовно та активно працює у сфері збереження репродуктивного здоров’я та захисту репродуктивних прав українських громадян через профілактичну роботу, реалізацію освітніх та дослідницьких програм, заходів з адвокації та підвищення кваліфікації медичних фахівців. Благодійний Фонд є членом Міжнародної федерації планованого батьківства (IPPF), Європейської коаліції проти раку «Європа Донна» (EUROPADONNA) та Мережі з репродуктивного здоров’я та прав у Центральній та Східній Європі (ASTRA).
Оксана Хомей