Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Понад пів сотні громадських організацій підписали звернення до партій з вимогою відмовитися від сексизму під час виборів
Статтi

Понад пів сотні громадських організацій підписали звернення до партій з вимогою відмовитися від сексизму під час виборів

Громадські організації вимагають від політичних партій, які братимуть участь у місцевих виборах, дотриматися принципу чесної та конкурентної боротьби та не застосовувати сексизм, дискримінацію та кібербулінг проти кандидаток.

Про це йдеться в оприлюдненому зверненні в рамках проєкту #вибориБЕЗсексизму.

У документі наголошують на тому, що через ґендерну квоту участь у місцевих виборах братиме рекордна кількість жінок, які потребують захисту та всеосяжної підтримки. Адже, на думку активістів, крім передвиборчої боротьби, жінкам доведеться одночасно вести війну з суспільними упередженнями й ґендерними стереотипами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Окрім законодавчого регулювання, потрібна ще і психологічна підтримка» — Ольга Айвазовська про діджитал харасмент у політиці

«Множинної дискримінації зазнають й жінки з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи, представниці ЛГБТ-спільноти та жінки, які представляють етнічні спільноти. Під час виборчих перегонів є практика застосування проти жінок брудних технологій, кібербулінгу та психологічного тиску», — вважають представники громадянського суспільства.

Громадськість закликає політичні партії виконати норму закону щодо квотного формування виборчих списків, рівномірно розподілити кандидатів з-поміж чоловіків та жінок у багатомандатних мажоритарних округах для більш збалансованого представництва громади у місцевій раді, підтримати кандидаток на рівні з кандидатами та передбачити позитивні дії для усунення наявної нерівності, запровадити добровільну ґендерну квоту 50% жінок та чоловіків.

«Ми закликаємо представників громадянського суспільства солідарно підтримати вимоги, викладені вище. А також здійснювати суспільний контроль щодо дотримання суб’єктами виборчого процесу норм виборчого законодавства, забезпечення рівного доступу жінок та чоловіків до участі у виборах, ведення виборчих перегонів з повагою до людської гідності та честі», — підсумовують у зверненні.

Нагадаємо, волонтерський моніторинговий проєкт «Вибори БЕЗ сексизму» запустив у Facebook чат-бот, в який зможуть поскаржитися свідки випадків сексизму під час місцевих виборів в Україні, а кандидатки, які стикаються з випадками дискримінації, можуть отримати юридичну та психологічну допомогу за номером 0800302510.

Схожі записи

Стамбульська конвенція — таке ж значне питання для України, як НАТО та ринок землі — Давидюк

Змовчати — це розв’язати руки новим хейтерам: Леся Гасиджак подала позов про захист гідності та ділової репутації

Цифровий вік може бути жіночою епохою? Про що говорить міжнародне дослідження у сфері IT