Повага
Image default
Статтi

Переможницями премії «Честь професії» стали 15 журналісток

Цьогоріч на премії «Честь професії» нагороди здобули 15 журналісток. Їх відзначили у 13 номінаціях.

Так, у номінації «Найкраще інтерв’ю» перемогли Ольга Малчевська і Тетяна Януцевич з BBC News

з матеріалом «Справжня Людмила Ігнатенко: перше інтерв’ю після виходу «Чорнобиля».

У номінації «Найкращий репортаж» кращою стала Олена Струк з Reporters з матеріалом «Зрозуміти майя».

Спеціальний приз у номінації «Найкращий репортаж у локальному медіа» здобула «Драма промзони. Історії з луцького ангару, в якому оселився… театр» Олена Лівіцька.

У номінації «Найкраще новинне висвітлення резонансної події» відзначили Олену Ремовську та Юлію Стець з Крым Реалии з матеріалом «Пытаются выдавить крымских татар»: день массовых обысков и задержаний в Крыму».

Спеціальний приз у номінації «Найкраще новинне висвітлення резонансної події у локальному медіа» дістала Тетяна Скиба з матеріалом «Дружина священника з Тернопільщини звинувачує його у домашньому насильстві».

У номінації «Найкраща аналітика» кращою стала Ірина Лопатіна з Радіо НВ з матеріалом «Війна, яка ґвалтує».

Спеціальний приз у номінації «Найкраща аналітика у локальному медіа» отримала Марія Ревер з Наші гроші. Львів з матеріалом «Усе пішло не за планом».

У номінації «Найкраще розслідування» перемогла Леся Іванова з BIHUS.info з матеріалом «Армія! Друзі! Бабки!».

Спеціальний приз у номінації «Найкраще розслідування у локальному медіа» здобули Анна Калаур та Вікторія Журавель з видання Четверта влада з матеріалом «Перша частина: Продажний ефір: меню рівненських телеканалів / Друга частина: Папір все стерпить: скільки коштує кандидату обманути читачів рівненських газет / Третя частина: Продажні статті: скільки кандидату коштує прихована реклама на рівненських сайтах».

Спеціальний приз у номінації «Найкраща публіцистика у локальному медіа» отримала Надія Задорожня з Суспільне.Донбас з матеріалом «Повернути Донбас: Краматорськ».

Першість у спеціальній номінації «Конструктивна журналістика» отримала Юліана Скібіцька з Бабель з матеріалом «Если в селе нет воды и все завалено мусором, то зачем тогда церковь? Как священник сделал вымирающее село успешным».

Спеціальний приз «Найкращий аудіоматеріал» також отримала журналістка Ірина Лопатіна з Радіо НВ з матеріалом «Війна, яка ґвалтує».

Спеціальний приз «Надія журналістики» здобула Настя Іванців з видання Лівий Берег – LB.UA з  матеріалом «Я вб’ю твого сина і потім побачимо, чи зможеш ти дихати».

Вітаємо також авторку матеріалів на гендерну тематику для Поваги Анастасію Федченко, яка увійшла до шорт-листа премії “Честь професії”.

Журналістку відзначили за інтерв’ю з військовою Юлією Микитенко “Перший в Україні командир дівочого взводу Юлія Микитенко: Коли одягаєш форму, проблема статі відпадає”, яке вона написала для видання Новинарня. Анастасія зазначає, відправила на “Честь професії” саме цей матеріал, бо вважала його подвійно важливим.

“В інтерв’ю з Юлею йдеться і про її досвід як військової (коли під її командуванням відмовилися служити чоловіки, бо не хотіли терпіти жінку-командира), а також як командира першого дівочого взводу у Ліцеї Богуна. Унікальність цього взводу в тому, що він створений, але деякі нюанси це не прописано (що має бути в тумбочках дівчат? Адже вміст відрізняється від хлопчачих. Скільки можна привезти білизни? Чи доречний довгий манікюр? Тощо). Про жінок в армії пишуть досить часто, хоч і не настільки, як хотілося б, але іноді скочуються в стереотипи (“Змінила підбори на берці”, “Так Олена/Світлана/Наталка стала виконувати зовсім нежіночі обов’язки гранатометниці”). Гендер в армії – тема складна, певною мірою суперечлива і надається до ламання списів. Хтось проти жінок в армії, хтось – за. Однак жінки можуть служити і роблять це. І тут важливо враховувати деякі аспекти. Іноді жінки стоять на бойових посадах, але виконують обов’язки діловода, адже не справляються з бойовою посадою. Це – як дзеркальна відповідь на початок війни, коли жінки були кулеметницями чи снайперками, натомість оформлені були як кухарки чи працівники лазні. Ані та, ані інша ситуації не сприяють розвиткові армії та високій обороноздатності. Тож так само, як усередині Збройних Сил України потрібно працювати над справжнім рівноправ’ям (і рівними обов’язками) жінок та чоловіків, які служать, так і нам потрібно про це писати. У матеріалі з Юлею ми зачепили і цю тему зокрема”– говорить журналістка.

Також Анастасія Федченко додала, що продовжує писати про жінок у війську і хотіла б, щоб до висвітлення цієї теми долучилися також й інші колеги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Марлеві маски ми віддали піхоті на першу лінію»: сержантка 93-ї бригади Кристина Заргуська про війну та епідемію

“Але важливо, щоб журналісти ставилися до проблематики серйозно і з повагою, уникаючи стереотипів про слабку стать і водночас возвеличення жінки, яка служить. Мені приємно, що матеріал увійшов до п’ятірки найкращих. Сподіваюсь, що його прочитає більше людей, і стаття про Микитенко стане надихом для подальших матеріалів колег. Нескромно вважаю себе переможницею, адже інтерв’ю непросте, проблематичне, багатошарове, і потребує чимало часу та зусиль для прочитання”, – каже Анастасія.

Загалом на конкурс “Честь професії” 2020 року було надіслано 615 матеріалів (у 2019 році – 700, у 2018-му та 2017-му – близько 430).

Схожі записи

На Миколаївщині започаткували курси для трактористок

Щоб досягнути гендерної рівності, треба 134 роки — Global Gender Gap Report

Усі парламентські партії дали згоду на участь в МФО «Рівні можливості»