Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Опора» вибачилася перед львівською депутаткою через некоректну оцінку її роботи
Статтi

«Опора» вибачилася перед львівською депутаткою через некоректну оцінку її роботи

Експерти не врахували, що жінка була відсутня на сесії через народження дитини

Наприкінці вересня в рамках проекту «Дорогі депутати» Громадської мережі «Опора» експерти опублікували на своєму Facebook моніторинг відвідувань сесій міськради на прикладі львівської депутатки Юлії Гвоздович. Виявилося, що вона має чи не найбільшу кількість прогулів у раді.

«У 2015 році депутатка не пропустила жодного голосування. Однак, вже літом 2018 року ми бачимо, що таких голосувань стало 670… у 2017 році 571 раз Юлія Гвоздович була відсутня, у 2016 році — 382», – йдеться у повідомленні на Facebook.

Приклад моніторингу голосування на сесії Юлії Гвоздович

І хоч приклад депутатки був яскравий, проте виявилося, що відсутньою вона була через народження дитини. Критика Гвоздович відразу викликала шквал обурення, бо попри материнство, вона залишалася активною у своєму окрузі й відвідувала свої депутатські комісії

Реакція депутатки

У відповідь на публікацію «Опори» Юлія Гвоздович опублікувала блог, аби пояснити, що така оцінка некоректна.

«Оцінка дій депутата передбачає аналіз, при якому обов’язково мали врахувати той факт, що наприкінці січня 2018 року я народила другу дитину. Це вагома підстава бути відсутньою деякий час або на деяких питаннях. Навіть якщо слідувати модним прикладам політикинь з Європи, то перебувати постійно з дитиною на засіданні, яке може тривати 8–10 годин, неможливо. Як і відлучати таку крихітку від мами на такий довгий час, адже я дотримуюсь принципів природнього вигодовування», – написала Гвоздович у блозі.

Юлія Гвоздович із сином Марком

Депутатка уточнила, що за весь час від народження молодшого сина вона лише двічі пропустила засідання постійної депутатської комісії – у перший тиждень після пологів та в час своєї відпустки, коли перебувала поза Львовом. І так само постійно працює на окрузі Знесіння, інтереси якого представляє в міській раді.

«Я вважаю некоректним вчинком – саме мій випадок виносити на всеукраїнський рівень, як приклад найбільшого «прогульництва» депутата міської ради України. Я не прогулювала сесії. Прогулювання передбачає бездіяльність і байдужість до самого процесу, відсутність на сесії без вагомих на те причин. Цікаво, що саме ОПОРА у 2017 році оцінила мене, як одного із кращих та найбільш дисциплінованих депутатів Львівської міської ради», – додала вона.

Юлія Гвоздович з дитиною під час з’їзду пластунів у сесійній залі міськради

Загалом у Львівській міській раді VII скликання 16 жінок і 48 чоловіків. У попередньому скликанні жінок було 9. З ініціативи депутаток цього скликання, зокрема і Юлії Гвоздович, створено Дитячу дорадчу раду, яка бере участь у розробці галузевих програм, стратегій та пріоритетів розвитку міста.

Реакція «Опори»

Після блогу Юлії Гвоздович та її численної підтримки в соцмережах представники «Опори» опублікували на своїй сторінці офіційну відповідь. Експерти попросили вибачення в депутатки.

«Ми допустили нетактовні формулювання, які можуть бути розцінені як такі, що містять ознаки гендерно-обумовленої дискримінації. Просимо вибачення в пані Юлії Гвоздович за слова, які могли образити її особисто. Тим більше, ми цілком розділяємо стурбованість і вважаємо реальною проблему існування в Україні гендерних стереотипів та суттєвих перешкод, з якими стикаються жінки в різних сферах життя, в тому числі в політиці…», – написали опорівці.

Водночас експерти додали, що в ході подальшої роботи мають намір уважніше проаналізувати адміністративні процедури та умови роботи депутатів місцевих рад з точки зору реалізації принципу гендерної рівності.

«Навіть на основі побіжного моніторингу ми можемо констатувати проблеми відсутності спеціально облаштованих кімнат для дітей (і годування немовлят), якими б легко могли скористатися обоє батьків; необхідність впровадження спеціальних заходів, які б сприяли активнішій участі жінок на засіданнях – як, наприклад, не проведення пленарних засідань у період шкільних канікул, уникнення проведення вечірніх засідань ради, скорочення часу тривалості пленарних засідань», – йдеться в заяві.

Тим часом Юлія Гвоздович розповіла «Повазі», що закликала своїх колег – депутаток та депутатів, які мають маленьких дітей, підтримати її і прийти на роботу з дитиною. Зокрема 11 жовтня вона пообіцяла прийти на пленарне засідання Львівської міської ради з Марком, якому 8 місяців. За її словами, багато колег уже пообіцяли прийти з дітьми.

Мар’яна Вербовська

Схожі записи

Проти сексуалізації: на чемпіонаті Європи гімнастка з Німеччини відмовилася від виступів у трико

Секс-просвіта і презерватив, як лінія розмежування

Народжувати не варто жити без дітей