Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Ольгу Матюшину незаконно усунули від обов’язків голови Коцюбинської селищної ради, – Громадська рада з ґендерних питань
Статтi

Ольгу Матюшину незаконно усунули від обов’язків голови Коцюбинської селищної ради, – Громадська рада з ґендерних питань

Члени громадської ради з ґендерних питань засуджують фізичне та психологічне насильство проти голови Коцюбинської селищної ради Ольги Матюшиної. Про це йдеться в заяві Громадської ради з ґендерних питань при Міжфракційному обєднанні «Рівні Можливості».

Як говориться в заяві, 8-9 квітня 2016 року депутати Коцюбинської селищної ради та представники партії «Нові обличчя» незаконно захопили будівлю Коцюбинської селищної ради, де відбулася підробка печатки та нелегітимне голосування щодо відсторонення від обов’язків селищної голови Ольги Матюшиної.

Депутати Верховної Ради України неодноразово виступали щодо ситуації, що склалася в селищі Коцюбинське, а також прийняли постанову №4383 щодо розпуску Коцюбинської селищної ради.

«Громадські та міжнародні організації та експерти – члени Громадської ради з ґендерних питань підтримують розширення можливостей для жінок брати участь у виборах, бути обраними та на рівних працювати на благо своєї громади та суспільства загалом, – йдеться в заяві. – На жаль, в Україні жінок при владі залишається небагато, і їм доводиться стикатись з несприйняттям та перешкодами в роботі. У випадку Ольги Матюшиної, законно обраної голови селищної ради Коцюбинського, їй доводиться протистояти ще й фізичному насильству».

Представники громадської ради вважають, що дії депутатів Коцюбинської селищної ради та представників партії «Нові обличчя» є такими, що порушують Конституцію України і Закони України, руйнують засади місцевого самоврядування, суперечать інтересам територіальної громади селища Коцюбинське.

Громадська рада при МФО «Рівні можливості» розцінює дану ситуацію як факт умисного та незаконного усунення від виконання обов’язків Ольги Матюшиної, обраної жителями селища Коцюбинське на місцевих виборах.

«Вважаємо, що неправомірні дії, тиск та залякування голови селищної ради були здійснені з метою зупинити її діяльність, спрямовану на виявлення корупційних схем та, передусім, на захист території рекреаційного лісу навколо селища. Засуджуємо поведінку депутатів Коцюбинської селищної ради», – говориться в заяві.

Громадська рада звернулась до Міністра внутрішніх справ України та Генерального прокурора України з вимогою зупинити злочинні дії та провести розслідування.

Громадська рада з ґендерних питань є постійно діючим органом при Міжфракційному депутатському об’єднанні «Рівні можливості» і має на меті об’єднання та ефективну координацію зусиль народних депутатів, громадських активістів та міжнародних організацій, які працюють над питаннями ґендерної рівності в Україні.

Схожі записи

Оголошено набір у «Школу молодих жінок-політиків 2016»

Годувати не можна заборонити: кому заважає грудне вигодовування

Ніна Король

Сексизм із мистецтвом? Чи стикалися з порушенням прав діячки культури