Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Окремі вагони для жінок і чоловіків: на сайті уряду з’явилася нова петиція
Статтi

Окремі вагони для жінок і чоловіків: на сайті уряду з’явилася нова петиція

На офіційному cайті Кабінету міністрів з’явилася петиція, у якій закликають запровадити окремі вагони для жінок та чоловіків у поїздах Укрзалізниці. Таке розділення пропонують уводити на маршрути, тривалістю понад шість годин.

Авторка петиції Ольга Ожогіна зауважує, що окремі вагони допоможуть створити безпечні та психологічно комфортні умови для пасажирів та пасажирок під час подорожей.

«Непоодинокі випадки неприйнятної поведінки (такі як нав’язлива поведінка, умисні дотики до інших пасажирів тощо). Зокрема, відомі навіть випадки зґвалтування у купейних вагонах. Окрім того, як жінки, так і чоловіки можуть відчувати потребу змінити одяг, що зробити у присутності представника іншої статі неможливо», аргументує авторка петиції.

Читайте також: Домагання у потягах: що пропонують активістки та на що готова «Укрзалізниця»?

Ольга Ожогіна також пропонує додати фільтр «стать» на етапі придбанні квитка.

петиція про окремі вагони
Петиція про окремі вагони для чоловіків та жінок

Що передувало петиції?

Обговорення щодо необхідності створення окремих купе для жінок почалося 9 травня з допису користувачки соцмереж, яка розповіла, що мала їхати в купе разом із трьома чоловіками. Однак хвилювалася через свою безпеку й тому перейшла до іншого купе. Тоді дівчина закликала Укрзалізницю зробити окремі купе для жінок.

Багато користувачок соцмережі підтримали її й поділилися своїми страхами щодо подорожей в одному купе з чоловіками. Водночас дехто з жінок розповів про власний досвід домагань у потягах.

Це не вперше виникають заклики до Укрзалізниці, щоб створити окремі купе для жінок. У 2020 компанія вже відповідала на питання та пояснювала, чому не може цього зробити. Тоді, серед іншого, проблемою розділення вагонів на чоловічі та жіночі називали відсутність їх належної кількості.

«Може виникнути ситуація з недостатньою заселеністю вагонів, що призведе до незадоволення потреб населення в наявності вільних місць у потягах. Крім того, з правового погляду ми не можемо відмовити пасажиру в купівлі квитка. Крім того, онлайн Укрзалізниця не може гарантувати, що в купе потяга буде чоловік або жінка. Існують імена й прізвища, які важко ідентифікувати за статевою ознакою: це можуть бути іноземні, подвійні імена тощо»,  писали в Укрзалізниці.

Відповідь Укрзалізниці у 2020 році про запровадження окремих вагонів

Щоб Кабінет міністрів розглянув петицію, вона має зібрати від 25 тисяч підписів. Нині петиція має близько чотирох з половиною тисяч голосів. Збір підписів триватиме ще 89 днів.

Схожі записи

#FakeLove

«Mindfuck» Петри Бок: як позбутися бар’єрів у своїй голові

Юлія Фомічова

7 тез про гендерні виміри комерційного телебачення