Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Микола Томенко переймався питаннями щастя Ольги Богомолець та цензурував коментарі у Фейсбуці
Статтi

Микола Томенко переймався питаннями щастя Ольги Богомолець та цензурував коментарі у Фейсбуці

«Для мене як для чоловіка стало цікаво, а скільки шлюбів треба для жінки, щоб відчувати себе щасливою?» – так написав народний депутат, голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Микола Томенко у своєму ФБ-акаунті, “підкріпивши” запитання посиланням на статтю про Ольгу Богомолець.  У статті йдеться про особисте життя кандидатки у Президенти, зокрема, і про її чотири заміжжя.

10320259_10201812794115775_5593523867184934388_n

Сама Ольга Вадимівна прокоментувала висловлювання народообранця спокійно, відзначивши лише, що «це його особиста думка». Проте багато активних користувачок Facebook миттєво визнали пост  Томенка сексистським і відреагували коментарями на кшталт «Скільки партій має змінити політик, щоб виборці мали моральне право іменувати його політичною шльондрою». До речі, цей коментар, як і багато інших, голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації успішно… видалив.

«Повага» звернулась до Миколи Томенка із запитанням, чи не вбачає він особисто секситські натяки у своєму пості та чому видаляє коментарі. Однак відповіді від депутата не отримали.

З такими сексистськими натяками Микола Томенко висловлюється вже не вперше, зауважує голова Жіночого консорціуму України Марії Алексєєнко. Свого часу, наприклад, заявляв, що жінкам нема чого робити у Верховній Раді.

– І, на жаль, – констатує Марія Алєксєєнко, – знову все повторюється… Найсумніше, що Томенко славиться, як палкий прибічник гендерної рівності, який не раз подавав у ВРУ законопроекти на дану тематику. А на ділі виходить зовсім інше.

До речі, в українській політиці, за словами Алєксєєнко, з таким явищем доводиться зустрічатися досить часто.

– Навіть у привітаннях з різними святами наші політики ототожнюють жінок тільки з такими поняттями як берегиня, дружина, муза, що надихає чоловіків на звершення. Тобто, як рівних собі, жінок вони взагалі не розглядають. Що за минулої влади Януковича-Азарова,  що нині – практично нічого не змінилося…

ДОВІДКА

Народний депутат України Микола Томенко неодноразово став автором законодавчих ініціатив із гендерної рівності. У 2007 році, наприклад, Томенко з однопартійкою Оленою Бондаренко зареєстрували законопроект №1232 «Щодо забезпечення прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі», яким пропонувалося включення до кожної п’ятірки у виборчих списках кандидатів обох статей. Однак, за результатами голосування парламентською більшістю у лютому 2010 року цей законопроект було відхилено та знято з розгляду.

У 2012 році Томенко став співавтором Закону Украни «Про внесення змін до Сімейного кодексу України», яким підвищили рівень мінімального шлюбного віку в Україні. Як пояснював тоді Томенко, «з точки зору готовності до сімейного життя за критеріями фізичної, моральної та соціальної зрілості і жінки, і чоловіки повинні мати рівні права на вступ у шлюб».

А  чотири роки тому, у 2010, тоді ще заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко у  ефірі «5 каналу» висловлював своє занепокоєння з приводу небажання кандидата у президенти Віктора Януковича брати участь у теледебатах із Юлією Тимошенко нібито через те, що «вона жінка, а тому повинна йти на кухню і показувати там свої примхи».

«Це в Середньовіччі у більшості країн жінка не мала жодних прав, окрім ведення хатнього господарства. В Росії був відомий «домострой» або в Німеччині роль ідеальної жінки зводилася до трьох «k» – Kinder, Küche, Kirche. У нас жінки здавна могли керувати країною, займатися бізнесом тощо. А тому не треба принижувати близько 54% жіночого населення сучасної України. Українська жінка може обіймати будь-які посади», – заявляв тодішній віце-спікер Микола Томенко.

Юліана Тет

Схожі записи

Витоки мізогінії. Чому існує зневага до жінок і чи можна це побороти?

Олена Кущенко

Фонд пам’яті Кім Валль надає два гранти по $5,000 для журналісток

Гендерна громадська рада: нові можливості