Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Монтувальниці сонячних електростанцій: як жінки освоюють нові професії
Статтi

Монтувальниці сонячних електростанцій: як жінки освоюють нові професії

Дев’ять жінок пройшли курс із монтування сонячних станцій від компанії Greenpeace Україна. Учениці отримали професійні сертифікати та можуть працювати над встановленням сонячних систем.

Навчання «Монтувальниця сонячних електростанцій» іцінціювала команда Greenpeace. Мета курсу — дати можливість опанувати нову професію та збільшити представництво жінок у «зеленій» сфері.

«Ми присвячуємо цей проєкт незламності українок, яким під силу все, — каже ініціаторка курсу, старша кампейнерка Greenpeace Поліна Колодяжна. — Курс «Монтувальниця сонячних електростанцій» ламає стереотипи, що це суто «чоловіча» професія, адже під час навчання жінки показали, що можуть і робити розрахунки, і перебувати на даху в повному екіпіруванні, і надійно встановлювати сонячні панелі. Сподіваємося, що курс надихне все більше і більше українок опановувати «зелені» професії, потенціал яких постійно зростає в час енергетичної кризи в Україні».

Жінки вирізняються високим рівнем зацікавленості в навчанні

Відбір відбувався на конкурсній основі серед жінок із базовою технічною освітою та сильною мотивацією. Партнерами у реалізації проєкту стали фахівці у сфері сонячної енергетики — компанія Atmosfera, яка надала свої потужності для проведення професійного навчання.


Читайте також: Пілотний проєкт із підготовки водійок вантажівок: як узяти участь у відборі


Монтувальниці сонячних електростанцій під час навчання у Києві у серпні 2024

«Жінки вирізняються високим рівнем зацікавленості в навчанні активно беруть участь у всіх практичних завданнях та ретельно виконують іх. Що стосується обмежень, то вони більше пов’язані з рівнем знань, а не з гендерними аспектами. Варто зазначити, що для роботи в технічному напрямку, як-от монтажником, інженером чи проєктувальником, необхідна технічна підготовка. Тож відбір пройшли жінки, пов’язані з енергетикою, сонячною або відновлювальною енергетикою. Незалежно від того, чи працюватимуть випускниці як монтажниці, вони планують використовувати здобуті знання у своїй професійній діяльності», — відзначає програмний менеджер освітньої платформи для підготовки фахівців у сфері сонячної енергетики Atmosfera Academy Олексій Веретельник.


Читайте також: У київському метро незабаром з’являться машиністки


Я радію, що в жінок все більше можливостей реалізуватися у будь-яких технічних професіях

Заявки на конкурс подали майже 150 жінок, що свідчить про велику цікавість до професії. Зрештою, обрали дев’ять переможниць, які у серпні 2024 року пройшли теоретичне навчання онлайн та технічну практику у Києві.

Серед тих, хто здобули професію, — 34-річна Альона Панченко. Наразі вона знаходиться у декретній відпустці і приглядається до сфери сонячної енергетики:

«Курс практичний, дуже багато інформації. Спочатку було важкувато, бо тут треба не тільки знання, але й  фізична підготовка. Тепер дуже хочу попрактикуватися на реальному об’єкті».

Її однокурсниця, харків’янка Галина Черкашина, яка працює зараз у Київському політехнічному інституті, додає, що навіть думки не було, що професія монтувальниці їй не підкориться:

«Традиційні старі станції це були такі собі «махіни», треба було зварювання, це дійсно були дуже складні системи. А сонячні системи — це ж краса! Сонячна панель не надто тяжка. Так, на даху незручно, але ж і чоловікам там теж незручно. Я радію, що українці стають сучасними і в жінок все більше можливостей реалізуватися у будь-яких технічних професіях».


Читайте також: Шахтарки Донеччини: як жінки працюють під землею


Наприкінці літа монтувальниці сонячних електростанцій отримали професійні сертифікати. Найближчим часом команда Greenpeace планує залучити учасниць курсу до встановлення сонячних електростанцій під час відновлення соціальної інфраструктури на різних об’єктах в Україні.

Схожі записи

«Жінка не може бути футбольною журналісткою, бо у неї щомісяця проблеми», – спікер Львівського медіафоруму

Відстояти себе: як протидіяти мобінгу на робочому місці

Сльози на кераміці: Тетяна Якунова перемогла у престижному конкурсі ілюстрацій