Повага
Image default
Статтi

Лесь Українець та Крісті Колумб: студенти та студентки створили проєкт про гендерні стереотипи 

Студенти та студентки Київського національного університету імені Шевченка створили проєкт про гендерні стереотипи “Хроніки Матріархату”.

Про це у коментарі Повазі розповіла головна редакторка проєкту Діана Сяркі.

За її словами, над проєктом працюють 11 людей — один хлопець та десятеро дівчат. Ідея створення такого медіа виникла на одній із лекцій в університеті. 

“Коли ми генерували ідеї, то передусім думали про криве дзеркало. Ми хотіли погратися, переосмислити щось. До того ж з власного досвіду ми бачили проблему, яка стоїть стіною перед гендерно нейтральним простором – старше покоління. Наші мами, тата, бабусі й дідусі, тьоті, дяді. Вони не розуміють наших поглядів. Для них досі головне запитання під час нашого приїзду додому: “Коли весілля?” Це демотивує. Ти борешся за свої права, а коли приїжджаєш додому замість підтримки маєш непорозуміння. Руки опускаються. Ось і ми подумали, що було б круто якось легко, в ненав’язливій формі показати, що гендерні стереотипи – це не ок”, — розповіла Діана Сяркі. 

Мета проєкту, зазначає Діана Сяркі, показати світ, який ніколи не знав патріархату.

“Криве дзеркало допомагає показувати гендерні стереотипи. І коли читають наші тексти і в якийсь момент бачать фрази “чоловічі слабкості”, “чоловічі клуби про кулінарію і секс”, вони відчувають абсурд. Ось тут і криються гендерні стереотипи. Якщо людина читає і їй незручно читати про якісь поведінкові речі про жінок або чоловіків, – “познайомтеся, це стереотип, упередження і весь цей букет ярликів”. Такі переписування історій про відомих нам історичних осіб цікаво і для нас, як авторів, так і для читачів”, — розповідає головна редакторка проєкту. 

Так, на сайті проєкту вже можна прочитати оповіді про Крісті Колумб, Василину да Гама і Фері Магелан чи інтерв’ю з Лесем Українцем. 

Крім того, серед найближчих матеріалів студенти обіцяють видати історію про подружжя Кюрі та інтерв’ю з жінкою-Фройдом.

Схожі записи

Гендерні стереотипи та знецінення: що не так із семінаром Арестовича про жіночу психологію?

Жінок в онлайн-медіа в Україні згадують у 4 рази рідше, аніж чоловіків — ІМІ

#шопосексизму: Мураєв, княгиня Ольга, Роксолана та поради Фреймут