Повага
Image default
Статтi

Уперше в історії США: Капітанка Емі Бауерншмідт очолила атомний авіаносець

Капітанка Емі Бауерншмідт стала першою жінкою на чолі атомного авіаносця в історії США. Вона командуватиме авіаносцем ВМС США «Abraham Lincoln».

Про це повідомляє пресслужба Військово-морських сил США.

На посаду командирки атомного авіаносця Бауерншмідт призначили в грудні 2020 року. А 19 серпня під час офіційної церемонії їй передали повноваження попереднього командира — капітана Уолта Слотера

«Немає більш смиренного відчуття відповідальності, ніж знання, що тобі доручили керувати людьми, обраними для того, аби робити нашу націю кращою», — сказала Емі Бауерншмідт під час церемонії.

Хто вона — Емі Бауерншмідт?

Після закінчення Військово-морської академії США у 1994 році Бауерншмідт стала пілотесою гелікоптера. Її зарахували до вертолітної протичовнової ескадрильї «Вовча зграя» у Сан-Дієго. Працювала з есмінцем «John Young» у Перській затоці.

Згодом служила пілотесою-інструкторкою, а також старшою військовою радницею щодо проблем жінок у Державному департаменті США.

Емі Бауерншмідт також була начальницею 70 вертолітно-морської ударної ескадрильї та десантних кораблів-доків. Останні ВМС США використовують у складі експедиційних ударних з’єднань при проведенні десантних операцій з моря підрозділів морської піхоти.

Усього за час своєї кар’єри капітанка має понад 3 тисячі годин польотів.

Нагадаємо, полковниця медичної служби, головна інспекторка Головної інспекції Міністерства оборони Тетяна Остащенко стала першою жінкою, яка обійняла генеральську посаду Командувачки в історії Збройних сил України.

Як раніше писала Повага, за останні 6 років в Україні відбулися колосальні зміни в залученні жінок до військової служби. Кількість жінок, які вже обіймають посади в ЗСУ, зросла в 16 разів. 

Схожі записи

Протезистка з інвалідністю: як Наталя Клименко дарує людям упевненість, що інвалідність — не вирок

Чи готові українці голосувати за жінок і чому їх так мало в політиці?

«Це м’яка феміністична просвіта»: інтерв’ю зі школяркою, яка створила феміністичний щоденник