Повага
  • Головна
  • Спецпроект
  • Ірина Верещук: Те, що може дозволити собі в політиці чоловік, відразу буде кінцем кар’єри для жінки
Спецпроект

Ірина Верещук: Те, що може дозволити собі в політиці чоловік, відразу буде кінцем кар’єри для жінки

Ірина Верещук – одна з найвідоміших жінок-політиків на Львівщині. Зараз вона головує у прикордонному місті Рава-Руська, проте її політична кар’єра почалася задовго до посади мера. Свого часу пані Ірина навіть служила у Збройних силах України, тому не з чуток може розповісти про гендерні проблеми нашого суспільства.

EM1_9312

Чи доводилося вам стикатися з випадками упередженого ставлення, сексизму та дискримінації за статтю у вашій політичній кар’єрі?

– Я неодноразово зустрічала на своєму шляху керівників протилежної статі, які оцінювали морально-ділові якості колег за принципом «ну це ж жінка, вона апріорі ні на що не здатна». Ми живемо в умовах, де панує право сили, примусу та дискримінації за різними ознаками. Як правило, керівні, а особливо виборні, посади у нас, займають чоловіки, і дуже часто вони мають, м’яко кажучи, недостатній рівень освіченості, їм бракує європейського способу мислення, щоб зрозуміти важливість рівних можливостей у суспільстві.

Як ви реагуєте на прояви дискримінації за статтю?

– Реагую гостро. Особливо якщо це стосується моїх колег – жінок-державних службовців, які через субординацію не можуть захистити свою гідність, ділову репутацію (під загрозою звільнення, притягнення до відповідальності тощо).

У моєму житті якось трапився складний конфлікт на статевому ґрунті – коли на посаду голови РДА у Жовківському районі призначили Степана Ціолковського. Він неодноразово у грубій формі принижував підлеглих жінок-службовців, публічно непристойно висловлювався про їхні ділові та особисті якості. Я вважаю, що тільки обмежені, закомплексовані люди можуть дозволити собі принижувати, шантажувати підлеглих, погрожуючи розправою. Тому публічно засудила його як керівника, звернулась до Президента України через ЗМІ з вимогою дати оцінку діям такого держслужбовця. Проте, на жаль, у нас не вбачають нічого поганого, коли ображають жінку.

Мені постійно доводилося працювати у чоловічих колективах

Чи заважають вашій політичній кар’єрі прояви дискримінації та упередженості? На вашу думку, чи складно жінкам зробити кар’єру у політиці?

Мені особисто такі прояви не заважають, адже свій характер лідера і людини, яка здатна відповідати за власні вчинки, виховую з дитинства. Мені постійно доводилося працювати у чоловічих колективах, до того ж я навчалася у військовому інституті і проходила службу в лавах ЗСУ.

Вважаю, що впевненість у власних силах приходить до жінки через знання, і якщо вона хоче зробити хорошу кар’єру в політиці, то мусить бути на «дві голови» вищою за чоловіка-політика. Те, що може дозволити собі в політиці чоловік, відразу буде кінцем кар’єри для жінки.

До прикладу, такий момент, як неформальне вирішення певних питань: якщо для чоловіків зібратись у лазні чи обговорити робочі питання за переглядом футбольного матчу – у рамках правил, то така поведінка жінки відразу викликає низку запитань і критики.

Наталя Кузьо

Біографічна довідка

Верещук Ірина Андріївна – міська голова Рави-Руської.

Навчалася Львівському військовому інституті (1997-2002 рр), юридичному факультеті ЛНУ ім. І. Франка (2002–2006 рр.) та Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (2008-2010 рр.).

Працювала юристом Рава-Руської міської ради, пізніше – заступником голови Жовківської РДА з гуманітарних питань та зовнішньої політики.

30 жовтня 2010 року обрана мером Рави-Руської.

Нагороджена Подякою та Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, орденом св. Варвари та орденом св. Почаївської Божої Матері.

Схожі записи

Оксана Деркач: « Я завжди була рівним партнером чоловіків»

Оксана Продан: «Кар’єрі може заважати тільки відсутність можливості віддаватися роботі 24 години на добу»

Олександра Кужель: «Якщо людина професійна, порядна та націлена на досягнення мети, її ніщо і ніхто не зупинить»