Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Ірландія змінить конституцію, щоб прибрати з неї сексистські норми
Статтi

Ірландія змінить конституцію, щоб прибрати з неї сексистські норми

В Ірландії проведуть референдуми щодо внесення змін до конституції, щоб виключити з неї сексистські формулювання. Зокрема, уряд схвалив проект редакції двох запропонованих змін, які передбачають розширення поняття сім’ї та ролі жінки в суспільстві.

Референдум відбудеться у Міжнародний день жінок, 8 березня 2024 року, пише BBC.

Так, урядовці пропонують розуміти сім’ю як союз людей «незалежно від того, заснований він на шлюбі чи інших тривалих стосунках».

Нині ж поняття «сім’я» поширюється лише на людей, які перебувають в офіційному шлюбі. Пропоновані зміни урівнюють у правах офіційний шлюб із тривалими стосунками, які не зареєстровані офіційно.

Пояснюючи цю норму, прем’єр Ірландії Лео Варадкар додав, що зміни дозволять основному закону країни «наздогнати сучасну реальність». Адже тепер конституція захищатиме сім’ю так само, як і інститут шлюбу. Він також навів приклади, які родини тепер вважатимуться сім’єю.

«Наприклад, сім’я, на чолі якої батько-одинак, або бабуся, дідусь чи опікун. Усі ми також знаємо людей, які віддані одне одному в любовних стосунках протягом тривалого часу, попри те, що не перебувають у шлюбі», — додав політик.

Місце жінки там, де вона цього хоче

Також на референдумі питатимуть про вилучення формулювання про роль жінки. Зараз воно звучить так: «Зокрема, держава визнає, що своїм життям в сімʼї жінка надає державі підтримку, без якої не може бути досягнуто загального блага».

Натомість, урядовці пропонують замінити на: «Держава визнає, що піклування членів родини одне про одного з огляду на зв’язки, які існують між ними, надає суспільству підтримку, без якої не може бути досягнуте загальне благо, і прагне підтримувати таке піклування».

Цю статтю конституції зазвичай називають розділом про «місце жінки в домі», який учасники кампанії давно закликали вилучити. Ірландський уряд вважає, що формування про роль жінки в конституції є застарілим і більше не відображає «сучасні соціальні норми».

Оголошуючи це, міністр інтеграції Родерік О’Горман сказав, що «місце жінки там, де вона цього хоче».

Схожі записи

Професія, де немає права на помилку. Перша жінка-вибухотехнік на Волині

Говорити про поранення й секс: як працює платформа Resex для ветеранів та ветеранок

Леся Богдан

Мене облили фарбою – і я знову вийду на акцію за права жінок