Через ноги арбітерки іранський футбольний телеканал IRIB Varzesh, який належить державній телекомпанії, «сотню разів» переривав трансляцію футбольного матчу «Тоттенгем Готспур» — «Манчестер Юнайтед». Причина – не показувати ноги арбітерки Сіани Массі-Елліс, повідомляє Arab News.
Кожного разу, коли жінка з’являлася на екрані, телеканал виводив кадри пейзажів стадіону клубу «Тоттенгем Готспур», що у північній частині Лондона.
Занадо відверто
Як зазначає видання, арбітерка вийшла на поле в стандартній формі –футболці і шортах, Проте в Ірані такий одяг вважається занадто відвертим для жінок і заборонений законом.
Як заявила жіноча організація My Stealthy Freedom, яка виступає за громадянські права, до такого монтажу вдалися, аби приховати голі ноги арбітерки від очей глядачів.
«Телевізійні цензори були вражені присутністю жінки-судді в шортах. (…) Цензура закладена в ДНК Ісламської Республіки Іран. Ми не повинні нормалізувати цю практику. Це не наша культура. Це ідеологія репресивного режиму», – заявили представники організації.
Якщо країна не хоче показувати коліна арбітрині, то їй не варто транслювати такі матчі
На інцидент відреагувала очільниця благодійного фонду Shakhtar Social Інна Хмизова. За її словами, це гарна ілюстрація того, чому становище жінок в суспільстві – це важливо.
«Про сексизм і рівність сперечається увесь світ. Усі ці дискусії – це частина великого процесу. Але коли хтось підсміюється, що жінки нібито хочуть рівності тільки там, де їм це зручно, завжди варто показувати такі приклади. Є країни, в яких немає дискусій щодо рівності в оплаті праці. У Саудівській Аравії, наприклад, жінкам тільки в 2018 році дозволили водити авто. А в 2016 – виходити на вулицю без чоловіка чи іншого родича чоловічої статі. У 2021 році в Ірані не можна показувати по телевізору жінку в шортах на футбольному полі. І можна на 15-20 років потрапити за ґрати, якщо ти не носиш хіджаб. Заперечуючи проблему нерівності, ми погоджуємося, що це нормально. І відразу відповім на можливе питання щодо того, що в цьому випадку важливіше – футбол чи культурні особливості країни. Думаю, що якщо країна не хоче показувати коліна арбітрині, то їй не варто транслювати такі матчі», – наголосила Хмизова.
Читайте також: Різні умови для тренування: Учасниці баскетбольного турніру заявили про дискримінацію
Довідка: З 1979 року для жінок в Ірані діє суворе правило носіння хіджабу в громадських місцях. Крім того, до 2019 року місцевим жителькам було заборонено відвідувати масові заходи, зокрема, футбольні матчі.