Прессекретарка Президента України Юлія Мендель заявила, що фемінітиви збільшують гендерний розрив між статями та погано впливають на права жінок у суспільстві.
Про це Юлія Мендель сказала в інтерв’ю Наталі Влащенко, посилаючись на дослідження Світового банку від 2017 року.
«Сьогодні прийнято говорити про те, що ми повинні використовувати фемінітиви. Цікаво, що Світовий банк видав дослідження, у якому було чітко сказано, що фемінітиви збільшують gender gap, підкреслюють проблеми між статями і погано впливають на права жінок в суспільстві. Коли світ вивчає, як вирівняти права чоловіків і жінок, ми з якихось причин, на жаль, ухвалюємо закон, який напряму впливає на жінок», — сказала Юлія Мендель.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як утворювати фемінітиви
Водночас організація, що займається перевіркою висловлювань політиків і політикинь VoxChek, перевірили заяву прессекретарки президента та спростували її. Кажуть, у дослідженні, що згадує Юлія Мендель, йшлося не про фемінітиви.
“У дослідженні вивчають вплив мов, у яких усі або частина іменників мають форму роду (“гендерна мова” або gender language), на участь жінок у ринку праці.
Наприклад, в українській мові “небо” має середній рід, у французькій та німецькій “le ciel” та “der Himmel” – чоловічий рід), а от суахільський відповідник неба — “anga” — роду не має.
Дослідники стверджують, що більша частка населення, рідна мова якого є “гендерною”, асоціюється з меншою участю жінок на ринку праці”, — йдеться у дописі.
У цьому ж інтерв’ю прессекретарка заявила, що не вважає себе феміністкою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П’ять причин вживати фемінітиви
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України 22 травня 2019 року затвердив нову редакцію «Українського правопису», у 32-му параграфі якого йдеться про суфікси, за допомогою яких утворюються іменники на означення осіб жіночої стат (фемінітиви). Новий варіант правописних норм, який замінить редакцію від 1992 року, розробила Українська національна комісія з питань правопису.