Повага
Без категорії Статтi

Запрацював чат-бот для протидії домашньому насильству під час карантину

Чат-бот для протидії випадкам домашнього насильства в умовах вимушеної самоізоляції під час карантину #ДійПротиНасильства працює у месенджері Telegram.

Його створило Міністерством внутрішніх справ України разом із Харківським університетом внутрішніх справ та Національною поліцією України, повідомляють у пресслужбі.

Чат-бот можна знайти у Telegram за назвою @police_helpbot. 

«Ми усвідомлюємо той факт, що умови самоізоляції можуть обмежувати можливості у пошуці необхідної інформації або повідомити екстрені служби про допомогу звичним способом. Саме тому ми створили чат-бот у меседжері Теlegram, який допоможе у вирішенні цієї проблеми», — говорить заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко.

Чат-бот може:

  • допомогти викликати служби допомоги (поліцію і швидку);
  • переадресувати на спеціалістів безоплатної правової допомоги, які в свою чергу нададуть юридичну консультацію в онлайн-режимі;
  • надати контакти інших служб допомоги;
  • роз’яснити, що таке домашнє насильство та як протидіяти цьому явищу, повноваження органів і установ, які здійснюють заходи з попередження домашнього насильства.

Також Павліченко додала, що в період карантину всі підрозділи МВС переведені на посилений варіант несення служби.

За її словами,  кількість випадків домашнього насильства у період самоізоляції не збільшилася. Павліченко припускає, що це може бути пов’язано зі складністю повідомлення про проблему правоохоронцям, оскільки жертва перебуває в одному приміщенні з кривдником.

Нагадаємо, раніше Повага писала, що Громадський Альянс “Політична дія жінок” разом з громадськими правозахисними та феміністичними організаціями звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з вимогою посилити реагування поліції на випадки домашнього насильства протягом карантину, запровадженого через поширення COVID19.

За інформацією Альянсу, жінки, які звертаються за допомогою до громадських організацій, повідомляють, що поліцейські, які приїжджають на виклики, часто схиляють жінок не писати заяви про насильство, відмовляються виносити термінові заборонні приписи, пояснюючи це карантином, а також вимикають нагрудні відеореєстратори під час спілкування.

Через це представники Альянсу припускають, що Нацполіція умисне викривлює чи замовчує інформацію щодо статистики із випадками домашнього насильства.

 

 

Схожі записи

Херасмент без премії: Як реагують українські видавці на скандал довкола Нобелівської премії

Жінки — лідерки в сфері української культури

В Україні збирають підписи на захист прав восьми жінок: хто вони?