Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Депутата Капліна можуть відсторонити від засідань за слова про помічниць нардепів (ВІДЕО)
Статтi

Депутата Капліна можуть відсторонити від засідань за слова про помічниць нардепів (ВІДЕО)

Попри повільний, але впевнений поступ України на шляху до гендерної рівності непоодинокими є і такі історії. Минулого місяця нардеп Сергій Каплін «відзначився» своїм сексистським виступом у залі Парламенту.

3 жовтня на пленарному засіданні Верховної Ради мажоритарник з Полтавщини неетично висловився щодо жінок, які працюють помічницями народних обранців, натякнувши, що більшість із них – працівниці секс-індустрії.

У виступі йшлося про фінансування української освіти.

 – Де взяти гроші? А давайте, може, зменшимо в кілька разів  кількість помічників, які працюють на народних депутатів, серед яких зазвичай представниці професії широкого профілю, зазвичай – «дрєвнєйшої» професії, і ці гроші віддамо для того, щоби розвивати школу? – заявив у залі Парламенту депутат від «Блоку Петра Порошенка» Сергій Каплін.

Скандальна заява Сергія Капліна обурила депутатку від «Народного фронту» Світлану Войцеховську, членкиню Комітету з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради. Вона зазначила, що висловлювання нардепа «абсолютно дискримінаційні» та «непристойні».

8 жовтня комітет постановив розглянути це питання на наступному засіданні, 17 жовтня, і запросив на нього Сергія Капліна, аби той надав роз’яснення щодо свого виступу.

Окрім того, Комітет з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради надіслав своє рішення Голові Парламенту Андрію Парубію, щоб спікер ініціював розгляд питання відсторонення нардепа. Якщо народні обранці підтримають це рішення, то Сергію Капліну заборонять бути присутнім на найближчих п’яти пленарних засіданнях. Про це також повідомлять виборцям публікацією в газеті «Голос України».

За даними громадянської мережі ОПОРА, народні депутати/ки залучили як помічників 4 717 чоловіків (69%) та 2 099 жінок (31%). Проте серед оплачуваних посад майже 60% – жінки. Згідно з регламентом Верховної Ради, кожен депутат або депутатка може мати 31 помічника/помічницю, які працюють за строковим договором або сумісництвом, а також на громадських засадах. У Верховній Раді восьмого скликання 6 816 помічників. 5 339 з них, тобто більшість, працюють на громадських засадах. Ще 1 402 особи мають оплачувану роботу, а 76 надають послуги консультанта/ки за сумісництвом.

Наталія Сіробаб

Схожі записи

Ольга Герасим’юк про сексизм у медіа та протидію стереотипам і дезінформації

Чи «шанують розмаїття» на українському Євробаченні?

Боді-позитив здорової людини