Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Б`є значить сяде»: фоторепортаж із маршу жінок у Києві
Статтi

«Б`є значить сяде»: фоторепортаж із маршу жінок у Києві

У Міжнародний день прав жінок маршем у центрі столиці пройшлися понад дві тисячі активісток та активістів. Цьогорічною метою маршу стало посилення голосу жінок та видимості в суспільстві, а також привернення уваги до сексуального та психологічного насильства.

«Ми більше не будемо терпіти зверхність, зневагу, сексизм, сексуальну об’єктивацію та насильство. Наші потреби – це не “жіночі питання”, як ми часто чуємо від посадовців, ЗМІ та загалом від суспільства. Наші потреби – це невід’ємні права людини», – зазначили організаторки та організатори акції.

Однією з основних вимог була ратифікація Стамбульської конвенції про запобігання насильству. Вийшли відстоювати свої права і жінки, що живуть із ВІЛ, представники/ці трангендерної спільноти, Міжнародна Жіноча Ліга за Мир та Свободу і багато інших правозахисних організацій.

Жінки, чоловіки, діти та представники/ці найрізноманітніших гендерів вигукували гасла: «Жінка, а не берегиня. Людина, а не інкубатор. Геть репродуктивне ярмо!», «Фемінізм – наша традиційна цінність», «Жінка – це людина, а не матка і вагіна», «Права жінок – права людини!» та багато інших.

«Я прийшла, перш за все, говорити, що насильство – це ганебне явище. По-друге, говорити, що жінки й чоловіки рівні – і в сім`ї, і на роботі. Якщо жінок беруть на роботу, то необов`язково писати в оголошеннях, що вони повинні бути красиві, молоді та сексуальні», – каже голова правління Центру «Розвиток демократії» Елла Ламах.

На Михайлівській площі зібралося і близько сотні противників Маршу. Вони тримали плакати з гаслами: «Бог! Батьківщина! Патріархат!», «Фемінізм розвалює українські родини» та прапори «ОУН», «Традиції і порядок» та «Християнського народного фронту». Кілька разів противники Маршу намагалися прорвати кордон поліції, проте їх не пускали.

Під час руху колони двоє чоловіків кинули в учасниць маршу піротехніку, їх відмежували поліцейські. Наприкінці маршруту біля входу на станцію метро Поштова площа одна з противниць маршу кричала: «Дєвачькі, боґ живой, он умєр за вас на крєстє! Я за вас малюсь!».

Акції за права жінок пройшли сьогодні також у Харкові, Херсоні, Львові, Ужгороді, Запоріжжі та Маріуполі.

Як у Києві марш проходив у 2018 році

Текст, фото: Ана Море

 

Схожі записи

Зеленського закликали забезпечити військовослужбовиць засобами гігієни – петиція

Надія Дюк: «Жінки – це не меншість. Жінки – це половина населення»

Жінки і війна: вийшов фільм «Oh, Sister!» із історіями українок