Повага
Жіночий активізм

Ask4more – проект, який хоче усунути різницю у заробітній платні між жінками і чоловіками

ask

Проект Ask4more (Вимагай більшого) з’явився у квітні 2015. Американська організація Levo, що його запустила, прагне здолати один з найбільших гендерних перекосів у світі – розрив в заробітній платні між чоловіками та жінками в багатьох країнах світу. Перша мета проекту – просвітницька,  донести до суспільства факт існування цієї несправедливості.  Рука об руку з нею йде мета мотиваційна – надихнути жінок вимагати більшого на своєму робочому місці.

Ask4more ділиться тематичними відео, статтями, фото і особистими історіями людей.Сайт намагається бути якомога практичнішим і публікує поради, як в коректній формі запитати в роботодавця про вищу платню чи кращі умови праці. Якщо користувачка шукає роботу, вона може створити на цьому ж саті власний екаунт, де буде розміщена її інформація про досвід роботи, інтереси інавички, що може допомогти знайти свій кар’єрний шлях серед однодумців.

Levo було засновано ще у березні 2012 року для того, щоб допомагати жінкам розвивати їхню кар’єру та надавати підтримку. «Недарма назва нашої організації є співзвучна з коренем латинського слова «Levo», що означає «піднімати». Ми можемо рухатися вперед разом. Ви більше не самотні у цьому кар’єрному марафоні», – говорить сайт організації.

Трохи статистики

Серед цікавих даних на сайті – інфографіка про історію зміни становища жінки в американському суспільстві. Згідно даних, з 2009 року і до сьогодні, жінки заробляють 77 центів відносно кожного  заробленого долара чоловіками. Ще в 1979 році, це співвідношення становило 62 центи до 1 долара США, а в 1963 – 59 центів.

Infographic_77

Ситуація ускладнюється тим, що значна кількість роботодавців не уявляє масштабів проблеми, адже не сприймають її за таку. Через те, що багато жінок не наважується про це говорити.

Проект наводить й іншу статистику, яку вдалось зібрати. 55% жінок стверджують, що вони ніколи не обговорювали умови та оплату праці, тобто приймали першу пропозицію без дискусій. 61% опитаних зазначає, що вони просто не знають як запитати про отримання більшого.

Сторінка проекту ask4more наповнена великою кількістю жіночих історій про перемоги та помилки у власній кар’єрі.Ось деякі з них:

Бетті Лю (BettyLiu), працівниця Anchor Bloomberg television (з першого відео на сторінці)

Бетті довгий час прагнула потрапити на роботу на CNBС Asia і коли побачила вакансію, одразу спробувала. Коли її бос озвучиларозмір платні, Бетті сказала «Окей, чудово!». «Я дуже боялась попросити більшого, тому що думала, що моє призначення можуть скасувати і я довго сидітиму без роботи», – пояснює вона. Два роки потому, коли Бетті перейшла до Bloombergtelevision, і зустрілась ізколишньою керівничкою в неформальній обстановці, то несподівано почула від неї: «Бетті, ти ніколи не дбала про покращення своїх умов. Я була готова платити тобі вищу зарплату. Запитуй про те, чого ти хочеш».

Анна Раньян (AnnaRunyan), консультант і блогер в Classycareergirl.com зазначає: «Ви повинні бути відповідальними за свій успіх, тому що ніхто інший окрім вас не збирається це робити. Потрібно показати всім наскільки ви дивовижні. В своєму колі спілкування я часто бачу професійних жінок, які бояться похвалитися чи розповісти про свої досягнення керівникам. Ви повинні звикнути до впевненості і почати вірити в себе, у свій власний успіх. Тоді інші також почнуть його бачити».

Слова Анни ілюструють її власний досвід. Протягом року вона виконувалароботу тих людей, які звільнились. Інколи їй доводилось працювати за трьох. Для неї було очевидним, що їй потрібно підвищити зарплатню. Однак менеджер цього не розумів. Анна вирішила довести, що вона заслуговує більшого. Під час запланованих звітувань жінка підкреслювала результати своєї роботи, попросила колег, щоб ті підтримали її за потреби. І коли Анна знову розпочала розмову зі своїм босом, він сказав, що у нього немає іншого вибору, окрім як підвищити заробітну платню, враховуючи те, скільки нової інформації він отримав.

Ліан Аурих (LeanneAurich) в своєу матеріалі дає практичні поради для того, як підготувати себе до переговорів щодо умов праці. Вони можуть бути корисними для українських жінок:

1. Зробіть власне дослідження: поцікавтесь яку заробітну платню отримують люди на схожих посадах: використовуйте інтернет, або ж запитайте людей, які вже працюють.
2. Знайте свою цінність: складіть список професійних досягнень та практичних навичок на сьогодні, не соромтесь наголошувати на цьому роботодавцю.
3. Пам’тайте, що переговори щодо умов праці – це не лише заробітна платня, а й інші важливі для вас речі, так званий соцпакет: це,наприклад, заняття йоги один раз на тиждень, скорочений робочий день у п’ятницю, або ж додаткові дні відпустки.
4. Більшість роботодавців очікують, що ви самі запитуватимете про умови праці, і деякі з них будуть розчаровані, якщо ви цього не зробите!

Катерина Мацюпа

Схожі записи

Публічне звернення до голови Антикорупційної прокуратури Назара Холодницького

«Бути знизу»: спроба говорити про сексизм мовою театру

Вікторія Кобиляцька

Новий фонд «Мірабаль» допомагатиме жінкам в Україні