Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Мер Луцька назвав «збоченням» шкільний флешмоб, де хлопці одягли сукні
Статтi

Мер Луцька назвав «збоченням» шкільний флешмоб, де хлопці одягли сукні

Мер Луцька Ігор Поліщук назвав «збоченням» флешмоб старшокласників міського ліцею, які прийшли у жіночому одязі в навчальний заклад. Посадовець побачив у цьому аморальність і зауважив, що нібито «Луцьк — християнське місто, місто моральних цінностей».

Учні та учениці 11 класу одного із луцьких ліцеїв влаштували День навпаки. Цього дня хлопці мали прийти до школи у сукнях, а дівчата — у чоловічих костюмах. Відео з події школярі опублікували у TikTok, де за три дні його переглянули майже 236 тисяч осіб.  Про це повідомляє інформаційне агентство «Конкурент».

День навпаки у луцькому ліцеї: хлопці прийшли у сукнях
День навпаки у луцькому ліцеї: хлопці прийшли у сукнях

Міський голова Луцька Ігор Поліщук ідею з переодяганням засудив. Акцію старшокласників назвав «збоченням», а директору департаменту освіти доручив зібрати керівників навчальних закладів і провести відповідну «роз’яснювальну роботу».

Читайте також: Як стають сексистами

«Коли чоловіки одягають жіночий одяг — це збочення, — сказав Ігор Поліщук під час оперативної наради. — Якщо ще в одній школі буде допущено такий факт, то розриватимемо контракт із директором».

Міський голова Луцька також згадав, що в школах влаштовують «піжамні дні», коли діти в халатах чи піжамах приходять у заклад. Подібні акції Поліщук теж засудив, сказавши, що це ненормально, бо «школа – це навчальний процес, дисципліна та порядок».

«Такі цінності та тенденції для нас є чужими. Луцьк — християнське місто, місто моральних цінностей», — додав Ігор Поліщук.

#Одяг_не_має_гендеру

Нагадаємо, що в 2021 році в школах Іспанії теж проводили флешмоб, пов’язаний із одягом. Чоловіки, які працювали учителями в школах, вирішили продемонструвати, що одяг не має бути гендерно маркованим. Вони не лише приходили на роботу в спідницях, а й викладали свої світлини в соціальних мережах під хештегом #Одяг_не_має_гендеру (#LaRopaNoTieneGénero). 

Це сталося після того, як 15-річного Мікеля Гомеза виключили зі школи, бо він прийшов на заняття у спідниці. На його підтримку виступив шкільний вчитель Хосе Піньяс. Він виклав у Twitter своє фото у спідниці. Згодом до цієї ініціативи долучилися й інші чоловіки-вчителі. 

«Школа, яка виховує повагу, різноманітність, спільну освіту та толерантність. Одягайся як хочеш! Ми приєднуємось до ініціативи», — написав у соцмережах учитель Борха Веласкес. Таким чином він та його колеги вирішили поширити думку про те, що кожна людина може одягатися згідно зі своїми смаками, а не статтю.

Схожі записи

«Це чистої води сексизм»: навіщо жінок об’єктивують у рекламі військової форми?

Наталка Сіробаб

Крок за кроком: як жінки допомагають одна одній під час війни?

Урядом Фінляндії один день керуватиме 16-річна активістка